Degučių kapines suniokojo nuvirtęs kranas (atnaujinta)

ZAL 7677Pirmadienį Degučių kaimo kapinėse senus medžius šalinusi įmonė patyrė nemalonų incidentą – kranas, turėjęs prilaikyti pjaunamą medį, svorio neišlaikė ir nuvirto ant penkių kapų.

Žmonės nenukentėjo, bet sudaužyti antkapiai. O apvirtusią sunkiasvorę mašiną pašalinti iš kapinių pavyko tik antradienio vakare.

Sutvarkyti seniūnijos kapines norėjęs Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas dabar apgailestauja dėl nelaimės. Anot seniūno, laimė tik tai, kad griūvant sunkiasvorei mašinai pavyko išvengti žmonių aukų.ZAL 7679

Užtat seniūnijai teks tvarkyti kapus, kuriuos suniokojo virstantis kranas. Bet ir čia seniūnas optimistiškai įžvelgia laimę, nes sudaužytų antkapių, anot jo, galėjo būti ne 5, o 10 kartų daugiau. Kranas sulaužė ir vieną ištisinę marmuro plokštę.

J.Budreckas žavisi Degučių kapinėse palaidotų mirusiųjų artimaisiais – du kapai buvo tvarkomi jau kitą dieną po nelaimės.

„Kitus tvarkys seniūnija“, – sakė seniūnas. 
ZAL 7690
Šilutės statybinei bendrovei „Žibai“ priklausančiu automobiliniu kranu buvo mėginama iš kapinių iškelti pusę didelio trūnijančio ąžuolo, kurį nupjovė aukštalipiai. Kranas negalėjo privažiuoti arti, todėl strėlę teko ištiesti iki galo. Svoris buvo didelis, be to, tądien dar pūtė ir stiprus vėjas. Mašina nuvirto ant šono, ant kapų nukrito ir ąžuolo dalis, kurią buvo bandoma iškelti.

Aukštalipiai iš Kauno rajono, laimėję konkursą, tris aukštus medžius nupjovė Žemaičių Naumiesčio kapinėse – ten viskas vyko sklandžiai. Degučių kaimo kapinėse reikėjo nupjauti tik vieną sutrešusį medį.
kranas nuvirto 2008 rugsejis
Šį automobilinį kraną keistai persekioja nesėkmės. 2008 m., remontuojant Šilutės pirmąją gimnaziją ir keliant statybinį krovinį, jis net buvo atsistojęs piestu – ant užpakalinių ratų. O prieš 3 metus ta pati mašina nuvažiavo į pakelės griovį.

Šį kartą norint iš kapinių pašalinti sunkiasvorę mašiną prireikė dar trijų kranų ir dviejų traktorių.

Degučių kapinėse darbininkai dirbo ir vakar, nes senų medžių čia dar yra.