Degučių tvenkinys jau valomas, bet degutiškiai žiemą čia dar nečiužinės

Deguciu uztvankaPrieš pat vasaros pradžią dingęs Degučių tvenkinio vanduo paliko vietiniams gyventojams tik klampų dumblą. Šią vasarą be maudynių kentę degutiškiai viliasi kitąmet jau plaukioti išvalytame tvenkinyje ir gulėti ant smėliuko naujai įrengtame paplūdimyje.

Tvenkinio dugno valymo darbai jau pradėti. O Savivaldybė yra pateikusi Vyriausybei prašymą iš Europos Sąjungos paramos lėšų finansuoti prakiurusios užtvankos remonto darbus. Tikimasi, kad prašymas bus patenkintas.

Avarija šioje Degučių užtvankoje gegužės 31-ąją įvyko dėl prieš 4 dešimtmečius vykusios statybos darbų broko. Nustatyta, kad perteklinio vandens pralaidos konstrukcijos statyboje buvo naudotas netinkamas betonas, be to, jis buvo prastai sutankintas.

Degučių užtvankos ekspertizę atlikusių Aleksandro Stulginskio universiteto specialistų manymu, norint toliau eksploatuoti Degučių užtvanką, perteklinio vandens pralaidos įtekėjimo dalies konstrukciją būtina iš esmės rekonstruoti.

Savivaldybė jau anksčiau kreipėsi į Žemės ūkio ministeriją dėl lėšų Degučių užtvankai atstatyti, tačiau, pasak Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojo Povilo Budvyčio, atsakymo negavo. Dabar dar kartą beldžiasi į Vyriausybės duris, prašydama Europos Sąjungos paramos.

„Tikimės, kad paramą gausime ir jau kitais metais pradėsime užtvankos atstatymo darbus“, – optimistiškai nuteikė P.Budvytis.
Tokiomis pat nuotaikomis gyvena ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Ambrozaitis: „Jeigu tik gautume paramą, jau galėtume rengti dokumentaciją statyboms. Bet drįstu abejoti, kad degutiškiai galės žiemą čiužinėti ant užšalusio tvenkinio. Tačiau labai tikiuosi, kad vasarą jie jau galės plaukioti savo tvenkinyje“.

Pasak R.Ambrozaičio, jeigu parama būtų gauta greičiau nei tikimasi, t.y., šį ar kitą mėnesį, gal netgi iš karto būtų galima pradėti statybas, kol dar nešąla. Dabar belieka laukti.

Laukimą degutiškiams praskaidrina prasidėję tvenkinio dugno valymo darbai: ekskavatorius jau stumdo dumblą.

Šio dumblo norėjo gauti ir vietiniai ūkininkai – laukams tręšti. Tačiau, pasak Savivaldybės vyriausiojo specialisto – gamtosaugininko Remigijaus Rimkaus, dumblas pilnas nendrių liekanų, tad geriau ūkininkams savo laukų tokia klampyne negadinti…

Degučių tvenkinio valymo darbų viešųjų pirkimų konkursą laimėjo UAB „Šilutės polderiai“. Savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos vedėja Eglė Limbienė sakė, kad planuojama juos baigti iki Naujųjų metų. Darbininkai gruntu paaukštins tvenkinio viduryje buvusią salą, pakrantėje įrengs smėlio paplūdimį, patogią maudyklą.