Degučių tvenkinys pildosi vandeniu

deguciu tvenkinys pernaiAfrikinis karštis Degučių apylinkės žmonėms jau nebe toks baisus, kai jie mato, jog Mirglono upelis jau užpildė pusę tvenkinio, kurio vanduo buvo ištekėjs per užtvankos avariją pernai vasarą. UAB „Šilutės polderiai“ ištęsėjo savo pažadą, kad rugpjūčio pradžioje degutiškai vėl galės turkštis gaiviame tvenkinio vandenyje.

Prieš savaitę Degučius aplankė Savivaldybės tarybos Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai, norėję apžiūrėti atliktus darbus ir išklausyti Žemaičių Naumiesčio seniūno Jono Budrecko bei Degučių bendruomenės pirmininkės Irenos Vismantienės pageidavimus.

Darbų liko mėnesiui

Išvažiuojamąjį komiteto posėdį ant tvenkinio pylimo pradėjęs komiteto pirmininkas Saulius Vytuvis komiteto nariams Antanui DEGUCIU TVENKINysKubaičiui, Gintarui Bružui, Jonui Purliui bei rajono mero pavaduotojui Algirdui Balčyčiui papasakojo tvenkinio avarijos priežastį ir jo rekonstrukcijos finansines aplinkybes. Avarija įvyko 2013 m. gegužės 31 dieną. Tuomet įgriuvo šachtos betoninės sienos dalis ir visas tvenkinio vanduo ištekėjo. Ekspertų nuomone, avarija įvyko dėl prieš 40 metų padaryto užtvankos statytojų broko – šachtinei pralaidai statyti naudotas nekokybiškas cementas.

Pernai LR Vyriausybė iš rezervo fondo tvenkinio atstatymo darbams skyrė 150 tūkst. Lt. Viešojo konkurso būdu nustatyta, kad tvenkinio rekonstrukcijos darbams iš viso reikės 601,99 tūkst. Lt. Rangos sutartis 2013 m. gruodžio mėnesį buvo pasirašyta su UAB „Šilutės polderiai“.

Savivaldybės administracijos Kaimo reikalų skyriaus vyr. specialistas Povilas Būdvytis sakė, kad prie lėšų, gautų iš LR Vyriausybės rezervo, teko pridėti ir mūsų rajonui skirtų Melioracijos programos lėšų (šią programą irgi finansuoja Vyriausybė).

UAB „Šilutės polderiai“ direktoriaus pavaduotojas Darius Valeika rajono politikams, atvažiavusiems prie sutvarkyto tvenkinio, pasakojo, kad esminiai tvenkinio įrengimų rekonstrukcijos darbai jau atlikti. Dabar liko tik aplinkos tvarkymo darbai: pylimo kelią nukloti plytelėmis, įrengti pėsčiųjų taką ir pontoninį tiltą į tvenkinio viduryje esančią salą. Visos reikiamos medžiagos jau nupirktos, lieka tik sudėlioti į vietas. Projektas turi būti užbaigtas iki šių metų gruodžio mėnesio, bet D.Valeika neabejoja, kad visi darbai bus baigti iki rudens.

Tvenkinyje vanduo pradėtas kaupti prieš kelias savaites, tad nekantriausi degutiškiai per didžiausius karščius jau turėjo kur išsimaudyti. Tvenkinys užsipildys tikriausiai dar per dvi savaites, o jei plūstelėtų lietaus, tai ir greičiau.

DEGUCIU TVENKINIO 3Turi pageidavimų

Seniūnas J.Budreckas bei Degučių bendruomenės pirmininkė I.Vismantienė dėkojo UAB „Šilutės polderiai“ už gerai ir sparčiai atliktus darbus. Seniūnas nepamiršo padėkoti ir Savivaldybei, kuri, jo manymu, labai greitai išsprendė degutiškius ištikusią problemą.

Tačiau J.Budreckas pasinaudojo proga girdint politikams paprašyti, kad tvenkinyje esanti sala būtų užsėta kultūrine žole, o gal ir apsodinta medeliais. Jo netenkino D.Valeikos paaiškinimas, kad „Šilutės polderiai“ turi atlikti darbus tiksliai pagal projektą, o žolės saloje sėjimas nėra suplanuotas.

D.Valeika pažadėjo bendruomenės nariams duoti žolių sėklų ir kad jie patys surengtų talką ir pasidarbuotų grėbliukais.
Kitas seniūno prašymas – kad statybininkai užsandarintų tvenkinį siekiančius vamzdžius, iš gyvenvietės sodybų atvestus nuotekoms nuleisti.

Pasak D.Valeikos, apie tokius vamzdžius seniūnas pirmiausia turėtų informuoti aplinkosaugininkus, tik jiems pavedus statybininkai galėtų užaklinti nelegalius kanalizacijos vamzdžius.

D.Valeika, paragintas ir rajono politikų, vis dėlto pažadėjo seniūnui pasirūpinti salos apželdinimu, bet tai padarys, kai baigsis sausra.