Degučių užtvankos atnaujinimo darbai įsibėgėjo

DEGUCIU 4UAB „Šilutės polderiai“ darbininkai skuba kuo greičiau rekonstruoti Degučių tvenkinį, kuris po pernykštės užtvankos avarijos vis dar atrodo kaip didžiulė dauba su siauro upeliuko perskeltu dugnu.

Degutiškiai su didžiausiu ilgesiu prisimena gaivaus tvenkinio vandenį ir tiesiog gyvenvietės viduryje buvusį paplūdimį. Tačiau kad ir kaip statybininkai besistengtų, mažai tikėtina, kad šią vasarą iš Šiaudvyčių daubos Vainuto seniūnijoje atitekančiam Mirglono upeliui bus leista užpildyti degutiškių taip pamėgtą tvenkinį.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas nepraranda vilties, kad rugpjūčio mėnesį, kai Degučiuose švenčiama gyvenvietės šventė, UAB „Šilutės polderiai“ užtvenks Mirgloną ir leis visiems pirmą kartą išsimaudyti rekonstruotame tvenkinyje.

Įrengs pliažą ir laisvalaikio salą

Savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo pavaduotojas Povilas Budvytis „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad DegučiųDEGUCIU 1 užtvankos atstatymui bus panaudoti 500 tūkst. Lt iš mūsų rajonui skirtų melioracijos įrenginių priežiūros ir remonto lėšų. Dar 150 tūkst. Lt pavyko gauti iš Valstybės rezervo fondo.

Po užtvankos avarijos, kuri įvyko 2013 m. birželio pradžioje, išdžiūvusio tvenkinio dugnas buvo išvalytas dar praėjusių metų rudenį. Visas tvenkinio dumblas išvežtas, dugnas pagilintas iki smiltainio grunto. Po tvenkinio rekonstrukcijos dugnas bus lygus, be jokių daubų ir akmenų.

Bendruomenė svajoja, kad būtų įrengtas ir saugus paplūdimys, o iki tvenkinio salos būtų nutiestas pontoninis tiltas.  Ar užteks dabar skirtų pinigų tiems darbams atlikti, dar neaišku.

Seniūnas J.Budreckas pritaria bendruomenės aktyvistų nuomonei, kad apie 40 arų ploto sala galėtų būti puiki laisvalaikio vieta. Todėl seniūnas dabar imasi organizuoti salos grunto rekultivavimo darbus, salą apželdins tinkama augmenija.

Šią savaitę surengtas Degučių bendruomenės susitikimas su rajono meru Šarūnu Laužiku ir tvenkinį rekonstruojančios įmonės atstovais. Apžiūrėjęs darbų aikštelę, išklausęs degutiškių pageidavimus, meras sakė tikintis, kad tvenkiniui sutvarkyti užteks skirtų 650 tūkst. litų ir kad tvenkinys atgis per porą mėnesių.

Vis dėlto galutinė darbų sąmata paaiškės, kai statybininkai suskaičiuos degutiškių norimo tilto, paplūdimio tako įrengimo kaštus. Tada ir paaiškės, ar reikės ieškoti papildomų pinigų.
Deguciu IMGP2111
Dabar liko „knibinėjimo“ darbai

UAB „Šilutės polderiai“ darbininkas Nerijus Žvirblis, savo bendradarbių vadinamas brigadininku, „Šilutės naujienoms“ sakė, kad mažiausiai pusė darbų, kurie numatyti projekte, jau atlikta. Suformuotas 4 ha ploto tvenkinio dugnas, atnaujintos sutrupėjusios užtvankos plokštės, specialiu glaistu lyginamas ir stiprinamas visas užtvankos plokščių paviršius.

Giliausioje užtvankos vietoje (6 metrai), kur stovi vandens nuleidimo šachta, dabar vykdomi atsakingiausi jos sutvirtinimo darbai. Šachtoje bus sumontuoti nauji užtvarai, o visas įrenginys bus „apsiūtas“ nauju papildomu armuoto betono sluoksniu.
Pasak darbininkų, dabar jie užsiima „knibinėjimu“: atlieka itin daug laiko sąnaudų ir rankų darbo reikalaujančius darbus – armatūros klojimas, betonavimo lovių įrengimas.

Manoma, kad vasarai baigiantis, kai visi statybos darbai bus atlikti, Mirglono upelis tvenkinį užpildys per dvi ar tris savaites. Bendras tvenkinio vandens tūris turėtų siekti apie 78 tūkst. kub. m.