Degučiuose – erdvė vaikų, jaunimo ir vyresniųjų laisvalaikiui

78114718 558555311634373_2081727634273730560_nŽemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimo gyventojai jau džiaugiasi permainomis kaimo centre – šalia bendruomenės namų įrengtas tikras vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų traukos centras – vaikų žaidimų, sporto ir poilsio zona.

Įgyvendinus projektą čia pastatyti vaikų žaidimų bei lauko treniruoklių įrenginiai, vaikų saugumui įrengta ypač saugi „Gras“ danga, o norintiems tiesiog pailsėti labai patiks pavėsinė su stalais ir suolais.

Vieta ir mankštintis ir ilsėtis

Degučių bendruomenės „Rytdiena“ pirmininkė Irena Vismantienė pasakoja, jog dabartinėje bendruomenės namų teritorijoje anksčiau veikė vaikų darželis. Iširus tuometiniam tarybiniam ūkiui darželis buvo uždarytas, visa žaidimų įranga sunaikinta, o kaimo mažiesiems nebeliko kur praleisti laisvalaikio.

Jau daug metų pastate yra įsikūrusi vietos bendruomenė, patalpos skirtos bibliotekai ir medicinos punktui, tačiau lauko teritorija iki šiol buvo neužimta. Dabar ji atgyja, čia jau stovi įranga vaikų žaidimams, lauko treniruokliai, kuriais labiausiai džiaugiasi aktyviai laisvalaikį mėgstantis leisti jaunimas. Neseniai čia įrengta ir poilsio zona, kuri ypač patiks pabendrauti norintiems vyresniems gyventojams.

Ši teritorija yra aptverta ir saugi, tolėliau nuo kelio, todėl, anot pirmininkės, neabejotina, kad vieta taps vietinių gyventojų, jų šeimų traukos centru. Ir nors oficialus atidarymas numatytas tik gruodžio 12 dieną, jauni ir vyresni degutiškiai laisvalaikiu jau dabar užsuka apžiūrėti naująją zoną.

Kad būtų gera gyventi

I. Vismantienė pasakoja, jog bendra šio per asociaciją „Lamatos žemė“ teikto projekto vertė – 37 560 eurų. 20 proc. šios sumos – 7 512 eurų yra rajono savivaldybės indėlis, likusi dalis – Europos Sąjungos ir Valstybės biudžeto lėšos.

Priemonė atitinka VPS priemonės „Kaimo gyventojams skirtų paslaugų ir susijusios infrastruktūros gerinimas“ 2 veiklos srities „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo galimybių gerinimas“ tikslą „Gerinti gyvenimo kokybę kaimiškose vietovėse, sudarant geresnes kaimo bendruomenių veiklos sąlygas, kuriant jauniems žmonėms patrauklią gyventi aplinką“.

„Funkcionalus, estetiškas ir saugus sporto aikštelių įrengimas prisidės prie jauniems žmonėms patrauklios gyventi aplinkos kūrimo Degučiuose, bus išplėstos vietos bendruomenės galimybės skleisti sveiko gyvenimo būdo idėjas gyventojų tarpe. Degučiuose tiesiog bus jaukiau ir maloniau gyventi, tad tikimės, kad netrukus čia dar labiau daugės jaunų šeimų“, – viliasi pirmininkė.logo3Bendruomenės namų kiemelis nėra nakčiai rakinamas, todėl jaunimas ir vaikai visais įrenginiais galės naudotis jiems patogiu metu. Įrenginių ir vaikų saugumui yra įrengtos ir vaizdo stebėjimo kameros, teritorija apšviesta.