Degučiuose supleškėjo sunkiai besiverčiančios šeimos namas

gaisras deguciai2Ketvirtadienio rytą į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi 14 metų Šilutės rajono savivaldybės gyventoja pranešė, kad dega namas, kuriame gyveno keturių asmenų šeima.

Pranešimą apie nelaimę 10 val. 13 min. gavę ugniagesiai išskubėjo į Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Degučių kaimą. Degė Beržų gatvėje stovintis namas, kuris priklauso seniūnijai. Jame gyveno apie nelaimę pranešusi moksleivė.

Atvykus ugniagesiams, pastatas jau degė atvira liepsna. Netrukus atskubėjo ir greitosios medicinos pagalbos medikai, tačiau jų pagalbos niekam neprireikė.

Mergaitė pasakojo, kad nelaimė įvyko, kai ji norėdama pašildyti namus užkūrė krosnį. Paauglės teigimu, bandydama patikrinti, ar malkos gerai dega, ji pravėrė dureles ir tada liepsna staigiai pliūptelėjo vidun ir išplito patalpose.  Tikėtina, jog galėjo būti nutekėjusios dujos.

Mergaitė su močiute spėjo išbėgti į lauką ir telefonu iškviesti pagalbą.

Močiutė sielojosi, kad sudegė visas jų turtas, iš namo liko tik sienos.
Padėti puolė ir netoliese gyvenantis ūkininkas, jis atitempė cisterną vandens. Tačiau ugnis buvo labai stipri ir nusiaubė namo vidų, įgriuvo stogo perdengimas. Ugniagesiai namą išgelbėjo nuo sprogimo – išnešė dujų balioną.
Gaisro nepaliestos pa-talpos aprūko ir buvo užpiltos vandeniu.

Atvykęs Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas žadėjo pasirūpinti be pastogės likusia šeima. Jis pasakojo, jog namo tvarkyti jau neverta, jį reikės nugriauti.

Tikrąsias nelaimės priežastis nustatys ekspertai.