Degučiuose – V.Eičienės fotografijų paroda

 

1eicienes paroda_deguciaiDegučių biblioteka meno mėgėjus pakvietė į Žalpių kaime gyvenančios Vilijos Eičienės fotografijos darbų parodos „Gamtos akimirka“, pristatymą. Paroda skirta Lietuvos nacionalinei bibliotekų savaitei „Kartu mes kuriame ateitį“.

Vilija nuo vaikystės svajojo fotografuoti ir džiaugėsi, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti. Juk dabar turime visas galimybes fotografuoti, tereikia 2eicienes paroda_deguciaiturėti pomėgį. Kasdien visi kažkur skubame, neturime laiko stabtelėti prie pienėmis nuklotos pievos ar žiemos šerkšno išpuoštos langinės, nepastebime, kaip prabėga įvairiaspalvė vasara, kurios taip visi laukiame. Tačiau parodos autorė pastebi tas gamtos grožio akimirkas, kurias ir įamžina fotografijose. Pamatę jos fotografijas ne vienas pasakė: „Kokia graži gamta supa mus.“

V.Eičienė dalyvavo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio projekte „LT 100: mano kelionė Lietuvai“, kurį organizavo LR Kultūros  ministerija. Išgirdusi per televiziją šio projekto užduotis, ji panoro dalyvauti projekte, kurio tikslas buvo kuo plačiau pažinti Lietuvą, iškilias asmenybes, žymias vietoves, tradicijas. Projekte buvo pateikta 100 taškų, kuriuos reikėjo  aplankyti, nufotografuoti ir įkelti į interneto svetainę.  Vilijos kelionė aplink Lietuvą prasidėjo nuo Hugo Šojaus dvaro Šilutėje, toliau fotografijų autorė vyko į Šilalę, Ignaliną, Zarasus. Pamažu dėliojosi kelionės žemėlapis. Apvažiuoti visi Lietuvos regionai, per 8 000 km, vaizdai užfiksuoti 100 fotografijų. V.Eičienei už dalyvavimą projekte įteiktas Kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Janson padėkos raštas.

Norėdama, kad prisiminimui išliktų gražiausios šios kelionės akimirkos, visas fotografijas parodos autorė sudėjo į vaizdo įrašą „Mano dovana Lietuvai“, kurį  ir pristatė renginio metu. Dalyviai pamatė, kokia iš tiesų graži yra  mūsų Lietuva, o autorei linkėjo ateityje surengti ne vieną fotografijų parodą.