Degutiškė pasitiko 90-mečio jubiliejų

90 mete_Alma_SaldukieneGruodžio 18-ąją devyniasdešimties metų jubiliejų šventė Degučiuose gyvenanti vaikų meilės ir globos apsupta Alma Saldukienė.

Jubiliatę sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis ir socialinio darbo organizatorė Alma Pupšienė. Visi jie jubiliatei linkėjo daug daug sveikatos ir sulaukti 100 metų.

A.Saldukienė gimė Žalpių kaime, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Jos vaikystė buvo sunki. Mama anksti mirė, liko septyni vaikai. Kadangi šeima vertėsi sunkiai, mažieji eidavo tarnauti pas ūkininkus. Ilgaamžė dar ir dabar prisimena, kaip savo drabužius šaltame upelyje skalbdavo…

Savo būsimą vyrą Stasį Alma sutiko gimtajame Žalpių kaime. Gerai jiedu sutarė, dukros ir trijų sūnų susilaukė.

Vėliau šeima Degučiuose pasistatė namą, kuriame senolė kartu su sūnumi Alvydu gyvena ir šiandien.

Sūnus prisimena, kad mama darbšti buvo, šeimininkaudavo namuose, ūkio laikais dirbdavo lauko darbus. Šeimą aprūpindavo savo mezginiais ir siuviniais. Ūkio darbuose tėvams gelbėdavo ir vaikai. „Privalėdavome padėti, o kaip kitaip“, – sako Alvydas.

Dabar Alma mėgsta televizorių pažiūrėti, nueina pas netoliese gyvenančią seserį Zuzaną. Zuzana už Almą metais vyresnė ir savo gimtadienį švenčia gruodžio 13 dieną. Valdžios atstovai ir dabar prisimena, kad kai pernai su 90-uoju jubiliejumi sveikino Almos seserį, buvo vaišinami labai skaniu kugeliu.

A.Saldukienės marti atskleidė, kad rudenį senolė užsiima savotišku sportu – kieme surenka nukritusius medžių lapus. „Nukrito lapas, senolė išėjo, pakėlė ir išmetė. Joks lapuks ant kiemo negali būti“, – sakė ji.