Degutiškės kieme išaugo 3 metrų aukščio saulėgrąža

saulegraza 2Kaip saulė mėlyname danguje, tokia didelė ir graži pražydo saulėgrąža Degučių kaime, Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje. Pražydusi ir iki 3 metrų aukščio išstypusi saulėgrąža pradžiugino ją pasėjusią moterį, aktyvią Degučių bendruomenės narę Viliją Eičienę.

Kadangi moteris mėgsta fotografuoti gamtos vaizdus, tai ir ją džiuginusią saulėgrąžą nusprendė įamžinti nuotraukose.saulegraza 4

„Pati užaugo, nieko ypatingo nedariau, tik pasėjau“, – „Šilutės naujienoms“ pasakojo V.Eičienė. Prie namų esančiame darže saulėgrąžas ji sėja kasmet, ir keletas iš jų užauga aukštos, kone iki keturių metrų. Moteris jomis grožisi, džiaugiasi dideliais geltonais žiedais. Anot Vilijos, atsistojusi šalia šios milžinės, ji pasijuto maža, nes saulėgrąža yra dvigubai už ją aukštesnė.

Savo užaugintų saulėgrąžų sėklomis moteris dalinasi su paukščiais. Rudeniop jos kiemą aplanko žvirbliai, kurie ypač mėgsta šį skanėstą.

Agentūros „Factum“ duomenimis, aukščiausia saulėgrąža Lietuvoje išauginta 2016 m. Lukošiškių kaime   metrai ir 50 centimetrų, 14 centimetrų koto apimtis 1,5 m aukštyje. Ši rekordininkė išaugo kieme šalia daržo, durpingoje žemėje.