Degutiškiai, nekaltinkite niekuo dėtų saviškių

mokyklinis autobusasNedažnai taip nutinka, kad išspausdintas straipsnis sukeltų tokį atgarsį, kaip buvo su rugsėjo 29 dienos „Šilutės naujienų“ numeryje spausdinta publikacija „Degutiškiai renkasi Žemaičių Naumiesčio mokyklas. Negi kalti naumiestiškiai?“

Perskaitę straipsnį kai kurie Degučių kaimo gyventojai dabar įtarinėja vieni kitus „pasiskundus“ redakcijai, o kai kurie apkaltintieji tikina net užmigti  nebegalintys dėl kaimynų „persekiojimo ir priekaištų“.

Todėl redakcija mano, jog verta dar kartą grįžti prie šios skaudžios temos ir patikslinti keletą reikšmingų faktų.

Pirma. Dar kartą akcentuojame, kad redakcija buvo sulaukusi NE DEGUČIŲ, bet ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO gyventojų skambučio apie, jų nuomone, aiškią tendenciją – degutiškių vaikų „viliojimą“ į Žemaičių Naumiesčio darželį – mokyklą.

Todėl ir Degučių mokyklos mokytojų, ir šiuo metu Šilutėje dirbančių degutiškių persekiojimas ir kamantinėjimas („Negi tu ten pasiskundei?.. O gal ji parašė?“) yra visiškai be pagrindo ir neturi jokios prasmės.

Antra. Žemaičių Naumiesčio darželio mokyklos direktorės Zofijos Lydekienės nuomonė buvo išklausyta ir parašyta minėtame straipsnyje. Direktorė paaiškino, jog įstaigoje ugdoma 14 Degučių kaimo gyventojų vaikų, ir visi jie yra šios įstaigos „senbuviai“ – joje lankė darželio ir priešmokyklinę grupes.

Ir direktorės Z.Lydekienės „atsivežamas giminaitis“ Žemaičių Naumiestyje lankė darželį, todėl pasiliko mokytis toliau toje pačioje įstaigoje.

Buvo pateikta ir informacija, kad šiemet iš Degučių atėjo tik 3 nauji mokinukai – trečiokai, kurių tėvai šią ugdymo įstaigą pasirinko todėl, kad nenorėjo savo atžalų leisti į sujungtą klasę Degučiuose.

Trečia. Straipsnyje buvo pateikta ir Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Birutės Tekorienės nuomonė. Ji sakė, kad Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis nėra perpildytas, kaip teigė „Šilutės naujienų“ pašnekovė naumiestiškė, „kad net braška“. Pasak vedėjos, penkias priešmokyklinukų ir ikimokyklinukų grupes lanko 85 mažyliai, o mišrioje darželio grupėje netgi yra laisvų vietų.

Neseniai redakcijoje sulaukėme degutiškės, buvusios mokytojos, kuri buvo labai įskaudinta dėl degutiškių įtarinėjimų, neva ji „pasiskundė laikraščiui“. Mokytoja šiais mokslo metais išėjo iš darbo, nes Degučiuose liko tik viena klasė – kaimo antrokai, trečiokai ir ketvirtokai šiemet mokosi viename komplekte, o pirmokų šiemet nebuvo nė vieno.

„Buvau taip apsisprendusi, taip ir padariau. Neturiu jokių pretenzijų Žemaičių Naumiesčio darželiui – mokyklai. Ten vaikai puikiai ugdomi. Tą įstaigą lanko ir mano anūkai, esu labai patenkinta jų lavinimu“, – komentavo mokytoja.
Mokytoja apgailestavo, jog kaimo vietovėse mažėja gyventojų, kad jungiamos mokyklos, o jaunimas baigę studijas lieka didmiesčiuose arba išvyksta į užsienį. Kaime, anot jos, daug tuščių butų, namų.

„Kas beatsitiktų ateityje su Degučių skyriumi, norėtųsi, kad būtų išsaugotas erdvus mokyklos pastatas, graži aplinka, neišdaužyti langai. Tyliai viliuosi, gal dar kas pasikeis, gal atvyks daugiau jaunimo. Jaunime, nebijokite garbingos ir atsakingos mokytojo profesijos, nes už viską atsilygins vaikučių šypsenos ir pasakytas nuoširdus AČIŪ!“ – svarsto ir kviečia degutiškė.

Mokytoja pritaria, kad visiems norėtųsi, jog Žemaičių Naumiesčio darželis – mokykla turėtų erdvesnes patalpas, valgyklą. Bet ji kviečia tikėti, jog meras Vytautas Laurinaitis, pusiau juokais, pusiau rimtai pažadėjęs pastatyti priestatą prie Žemaičių Naumiesčio gimnazijos, tą pažadą ištesės. Tada visiems būtų erdvu.