Dėl gaisrų teko evakuotis kirpyklai ir daugiabučiui

gaisras naumiestis kirpyklaŠeštadienį ryte ugniagesiai skubėjo gesinti gaisrą Žemaičių Naumiesčio Sodų gatvėje, o sekmadienio naktį gelbėtojams teko evakuoti į pavojų patekusius Šilutės Tilžės gatvės daugiabučio gyventojus.

Kirpėjoms teko palikti uždūmintas patalpas

Į Žemaičių Naumiestį atskubėjęs ugniagesių ekipažas pamatė, kad gaisras kilo kirpyklos katilinėje.
Kirpėjos turėjo skubiai palikti savo darbo vietas, nes į patalpas pradėjo veržtis dūmai. Klienčių tuo metu kirpykloje nebuvo.
Nuo karščio pradėjo lydytis plastikinės dailylentės, kuriomis dengtos kirpyklos patalpų sienos. Vėliau paaiškėjo, kad liepsnos įsižiebė katilinėje sukrautose medienos atraižose, pjuvenose.

Gaisras buvo laiku užgesintas ir didelių nuostolių patalpoms nepridarė. Spėjama, kad gaisro priežastis buvo iš pakuros iškritęs nuodėgulis.gaisras tilzes g

Iš degančio daugiabučio išgelbėtas keturių mėnesių kūdikis

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį, apie 3 val., gaisras kilo Šilutėje, Tilžės g. 2A daugiabutyje.
Antrajame aukšte gyvenanti ir keturių mėnesių kūdikį auginanti šeima pirmieji pajuto dūmų kvapą ir pranešė ugniagesiams, kad stipriai uždūmintos bendrojo naudojimo patalpos ir kai kurie butai.

Ši šeima, laiku pajutusi dūmus ir iškvietusi ugniagesius, nuo grėsusio apsinuodijimo dūmais išgelbėjo ir kitus daugiabučio gyventojus.

Į įvykio vietą atvyko du ugniagesių ekipažai ir greitoji medicinos pagalba. Ugniagesiai skubėjo slopinti ugnį ir iš uždūmintų patalpų evakuoti gyventojus.

Atvykus ugniagesiams laiptinė buvo apimta ugnies – pirmojo aukšto koridoriuje degė lova ir medinės pertvaros. Atsidaręs langą, antrajame aukšte stovėjo ugniagesius iškvietęs vyras su kūdikiu rankose.

Iki atvykstant gelbėtojams iš dūmų užtvindyto buto šeima buvo pradėjusi gelbėtis savo jėgomis – vyriškis su paklode nuleido žemyn savo žmoną.

Atvykęs į nelaimės vietą Šilutės PGT pamainos vadas Evaldas Bilevičius kopėčiomis pakilo prie atverto lango ir keturių mėnesių kūdikį nukėlė žemyn. Kūdikis ir išsigandusi motina perduota medikų apžiūrai. Šeimą iš gaisro vadavęs tėvas nulipo pats.
E.Bilevičius vėliau prasitarė, kad būtent tądien švenčia 50-tąjį jubiliejų, ir tai jau ne pirmas kartas, kai jam per gimtadienį tenka skubėti vaduoti į nelaimę patekusių žmonių.

Daugiabutyje buvo įkalinta ir daugiau žmonių. Užgesinus laiptinę, iš dviejų labiausiai uždūmintų butų taip pat evakuoti gyventojai. Kitų trijų butų gyventojus nuo dūmų apsaugojo sandarios šarvuotosios durys, pro kurias dūmai neprasiskverbė.
Per gaisrą aprūko laiptinės lubos ir sienos. Ugniagesiams išmatavus kenksmingų medžiagų koncentraciją ore, jų normos viršytos trijuose butuose. Todėl gyventojams į patalpas grįžti neleista, jie apsistojo pas giminaičius.

Daugiabučio, kuriame kilo gaisras, gyventojai spėliojo, kas galėjo padegti lovą: ar koks kaimynas, neapdairiai numetęs nuorūką, ar per laikinai neužrakintas duris įsmukęs pašalinis asmuo. Gyventojai pasakojo, kad neseniai buvo padegtas ir stalas, tačiau laiku pamatę dūmus jį spėjo užgesinti patys.

Žmonės teigė, kad laukinės durys yra nuolat rakinamos.