Dėl laumžirgių supjaustyti tinklai, bet sumažėjo uodų

laumzirgVentės rage jau dvi savaites karaliauja laumžirgių spiečiai. Ornitologai, bandydami padėti į paukščių gaudyklių tinklus įkliuvusius vabzdžius, netgi pjaustė ir vadavo nelaimėlius.

O keli šimtai turistų, suintriguoti šio neįprasto gamtos reiškinio, trečiadienį atvykę į Ventės ragą laumžirgių gausos nepamatė. Atvėsus orui gyvieji lėktuvėliai laikinai pasislėpė.

Dėl laumžirgių pjaustė gaudyklių tinklus

Dešimtys tūkstančių laumžirgių kelias dienas kankinosi paukščių gaudyklėse, ir jos tiesiog gaudė it lėktuvo varikliai nuo plasnojančių vabzdžių – į tinklus patekę laumžirgiai vis bandė rasti plyšį, pro kurį galėtų išskristi.

Ornitologai netgi pjaustė savo tinklus ir paleido į laisvę keliasdešimt tūkstančių laumžirgių. Pasak Ventės rago ornitologijos stoties vedėjo Vytauto Jusio, nuostolių dėl to nepatirta, nes skyles tinkluose lengva užsiūti.

Ornitologas sako, kad per trisdešimt darbo metų tokią jų gausybę jis mato pirmą kartą.

Ventėje uodus išnaikino laumžirgiai

Šie gražūs vabzdžiai, gyvenantys tik iki dviejų mėnesių, minta kraujasiurbiais uodais, kurių šiemet itin gausu. Taip laumžirgiai reguliuoja vabzdžių kiekį gamtoje.

Neabejotinai laumžirgiai gerokai pasivaišino ir Ventėje, nes V.Jusys džiaugiasi, kad uodų Ventės rage yra tikrai nedaug ir galima ramiai mėgautis buvimu gamtoje.

Laumžirgių spiečiais Ventės rage ypač susidomėjo turistai – trečiadienį užsiregistravo net 10 ekskursijų autobusų, norinčių aplankyti ornitologijos stotį. Tačiau tądien turistai laumžirgių debesų nepamatė, nes atvėsus orui vabzdžiai pasislėpė. Bet V.Jusys tikisi, kad saulei pakaitinus, iš krūmų ir kitų savo slėptuvių laumžirgiai vėl išlįs.