Dėl melagingo grasinimo teko evakuoti mokyklą Švėkšnoje

9449554 origSprogimu Švėkšnos „Diemedžio“ ugdymo centre (anksčiau buvo vadinama Švėkšnos speicialiąja mokykla) pagrasinęs asmuo pirmadienio vakarą dėl savo psichinės būklės neatsidūrė areštinėje, o liko ligoninėje, kurioje ir iki tol buvo gydomas.

Pirmadienį 17.51 val. Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Vilkėno I kaime, „Diemedžio“ ugdymo centre, padėtas sprogmuo. 18.17 val. buvo pradėtas vykdyti planas „Skydas“, iš mokyklos susiruošta evakuoti vaikus.

Centro l.e.p. direktorė Birutė Šimkuvienė pasakojo tuo metu jau buvusi namuose, kai įstaigos darbuotojai informavo apie gautą pranešimą, jog centro patalpos užminuotos.

Atvykusi į mokyklą direktorė kartu su visais rūpinosi vakarieniauti pradėjusių ugdytinių evakuacija. Kol iškviestos tarnybos apieškojo patalpas, vaikams ir pedagogams teko laukti lauke.

„Vaikus išvedėme į stadioną. Jie reagavo ramiai, visi gražiai išėjome ir laukėme, kol pareigūnai patvirtins arba paneigs pranešimą. O kad nesušaltume – žaidėme“, – pasakojo direktorė.

Direktorė sako nė minutei nepatikėjusi, kad taip juokauti galėtų kas nors iš jos vadovaujamo centro vaikų. Ši mintis pasitvirtino, kai visų moksleivių telefonai buvo palyginti su skambintojo numeriu.  

Apie 20 val. planas „Skydas“ atšauktas, nes buvo nustatytas skambinęs asmuo. Paaiškėjo, kad tai buvo vienas Švėkšnos psichiatrijos departamento ligonis. Jis, pasak pareigūnų, prieš tai kalbėjo telefonu su savo mama ir susipyko su ja, todėl greičiausiai nutarė ką nors pagąsdinti. Jau išsiaiškinta, kad vyras norėjo pranešti, jog užminuotos yra šios ligoninės patalpos, bet matyt supainiojęs prakalbo apie mokyklą.

Švėkšnoje yra dvi mokyklos, bet kadangi gimnazijoje tuo metu pamokos jau buvo pasibaigusios, nuspręsta, kad grasintojas kalba apie visą parą veikiantį „Diemedžio“ ugdymo centrą.

Direktorė B.Šimkuvienė sako šioje įstaigoje neatsimenanti panašių įvykių. Kažkas panašaus Švėkšnoje yra buvę tik bene prieš porą dešimtmečių – buvo pranešta apie abiejose mokyklose padėtus sprogmenis.

Tačiau Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Švėkšnos departamente tokie „pajuokavimai“ – ne pirmiena, paskutinysis specialiųjų tarnybų iškvietimas ieškoti „bombos“ buvo praėjusią vasarą.