Dėl netvarkos nutraukta parduotuvių ir ūkininkų veikla

uogienePrieš savaitę leidimo dirbti neteko privačios parduotuvėlės Saugų seniūnijos Vilkyčių kaime savininkas, pardavinėti pačios spaustas sultis ir virtas uogienes uždrausta Švėkšnoje gyvenančiai ir ekologinį ūkį turinčiai ūkininkei, higienos pažeidimų rasta ir Šilutėje, Melioratorių alėjoje esančiame prekybos paviljone.

Tikrinimus atlikę Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai už higienos taisyklių nesilaikymą minėtų prekybos taškų savininkams ir ūkininkei skyrė baudas.

Vilkyčių parduotuvėlėje – šiurkštūs pažeidimai

Apie šiurkščius higienos reikalavimų pažeidimus Vilkyčiuose esančioje parduotuvėje VMVT pranešė šio kaimo gyventojai. Šalia kelio į Klaipėdą stovinti 32 kv. m parduotuvėlė veikia jau daug metų, VMVT registre ji įrašyta 2000 metais. Prekybos taškas stovi jos savininko sodyboje, įregistravusiam įmonę UAB „Laudemita“.

Šilutės VMVT inspektoriai į Vilkyčius vyko kartu su policijos pareigūnu. Vyr. valstybinė inspektorė Virginija Kirjanovienė „Šilutės naujienoms“ sakė, jog pirkėjų nurodyti faktai pasitvirtino. Parduotuvėlės patalpos išties buvo labai nešvarios ir netvarkingos, kai kurie maisto produktai buvo laikomi tiesiog ant grindų arba net šalia cheminių prekių. Trūko dezinfekavimo, vienkartinių sausinimo priemonių darbuotojų rankų higienai palaikyti, nebuvo pildomi savikontrolės žurnalai. Be to, čia dirbanti pardavėja nebuvo pasitikrinusi sveikatos.

Parduotuvė turi leidimą prekiauti fasuotais negreit gendančiais ir fasuotais greit gendančiais maisto produktais, šioje srityje pažeidimų nenustatyta, nefasuotų greit gendančių produktų nerasta. Neaptikta ir prekių, kurių vartojimo terminas baigėsi.

Dėl nustatytų pažeidimų parduotuvės veikla laikinai sustabdyta, direktoriui skirta bauda, jis įpareigotas pašalinti visus inspektorių nurodytus trūkumus. Tai padarius VMVT parduotuvėlę tikrins dar kartą, ir tik jei pažeidimų nebebus nustatyta, ją bus leista atidaryti.

Prekiauti iš namų irgi būtinas pažymėjimas

Tą pačią dieną – vasario 8-ąją – už maisto saugą atsakingų inspektorių dėmesio sulaukė ir Švėkšnoje, Veiviržėnų gatvėje registruoto ekologinio ūkio savininkė.

Moteris internetinėje erdvėje pasiskelbė, jog tiesiog iš namų pardavinėja pačios pagamintas šilauogių uogienes ir sultis, nors tokiai veiklai būtino maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo neturėjo.

Šilutės VMVT inspektoriai švėkšniškę tikrino kartu su Mokesčių inspekcijos specialistais. Paaiškėjo, jog moteris prekiavo neženklintomis šilauogių uogienėmis ir konservuotomis sultimis, kurias pati gamino iš uogų ir kurių nepavyko parduoti turguje.

Švėkšniškė turi ekologinio ūkio sertifikatą ir leidimą prekiauti šviežiomis uogomis ir vaisiais.

Ūkininkei uždrausta pardavinėti savo gamybos produktus ir paaiškinta, kokių reikalavimų privalu laikytis ir kokių dokumentų reikia, norint užsiimti maisto tvarkymu.

Pažeidimai – ir kioske Melioratorių alėjoje

Vasario 11 dieną tikrintojų sulaukė ir Šilutėje, Melioratorių alėjoje esantis bene vienintelis toks mieste išlikęs prekybos paviljonas. Čia prekiaujama fasuotais negreit gendančiais maisto produktais ir alumi.

Nustatyta, kad čia dirbanti pardavėja nebuvo pasitikrinusi sveikatos. Ji nušalinta nuo darbo. Rasta ir bendrųjų higienos pažeidimų. Prekių, kurių vartojimo terminai baigėsi, nebuvo.

Šio prekybos taško veikla nestabdyta, nes dirbti toliau gali pats kiosko savininkas, kuris buvo pasitikrinęs sveikatą. Savininkui taip pat nurodyta pašalinti nustatytus trūkumus.