Dėl pagrobimo Skantorpe tarp nuteistų trijų lietuvių – šilutiškis

pupsysLiepos pabaigoje Didžiosios Britanijos Skantorpo (Scunthorpe) mieste sulaikyti trys iš Lietuvos kilę vyrai, kurie nuo 2013 m. liepos mėnesio buvo ieškomi dėl vyro šantažo ir pagrobimo – rašo vietos laikraštis „Scunthorpe Telegraph“.

Grimsbio Karūnos teismas (Grimsby Crown Court) Mantui Vilkaičiui (29 m.) ir Ernestui Rimkevičiui (29 m.) gyvenantiems Skantorpe skyrė devynerius metus ir šešis mėnesius kalejimo. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis buvęs šilutiškis Raimondas Pupšys (29 m.) buvo nuteistas aštuoneriems su puse metų nelaisvės.

Lietuviai buvo pripažinti kaltais dėl pagrobimo, turto prievartavimo ir užpuolimo.

Po nuosprendžio priėmimo, detektyvas seržantas Džonas Kramas (John Cram) sakė: „Džiaugiuosi, kad buvo priimti nuosprendžiai šiems trims vyrams. Nusikaltimai, dėl kurių jie buvo pripažinti kaltais, yra labai rimti ir šių nusikaltimų pobūdis turėjo didelį poveikį aukoms ir Skantorpo lietuvių bendruomenei.

Skantorpas – daugiakultūrinis miestas. Visos bendruomenės yra vertinamos, ir aš esu labai dėkingas tiems, kurie kalbėjo su policija ir padėjo užtikrinti, kad pažeidėjai būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir užkirstas kelias kitiems panašiems nusikaltimams.

Patyčios ir turto prievartavimas nebus toleruojami mūsų bendruomenėje. Raginu visus, kurie patyrė ar patiria kažką panašaus, pranešti policijai. Aš asmeniškai norėčiau nuraminti žmones, mūsų tikslas yra tęsti darbą kartu su partneriais ir vietos bendruomenėmis, kad užkirstume kelią nusikaltimams ir apsaugotume visuomenę bei siektume teisingumo aukoms.

Ernesto Rimkevičiaus, Manto Vilkaičio ir Raimondo Pupšio suėmimas iš Skantorpo gatvių pašalino tris labai bjauriai manipuliavusius asmenis. Dabar ramiau gyvens visas Skantorpo miestas, visi žmonės, susiję su lietuvių bendruomene“.

Už nusikaltimus Skantorpo mieste nuteistas R.Pupšys yra buvęs Šilutės boksininkas, Europos čempionato prizininkas, kurį treniravo garsus treneris Vincas Murauskas.