Dėl Registrų centro vykdomos pertvarkos notarai dvi dienas negalės tvirtinti hipotekos sandorių

Dėl valstybės įmonės Registrų centro vidinių technologinių pertvarkymų notarai dvi dienas – 2021 m. gruodžio 31-ąją ir 2022 sausio 3-ąją – negalės tvirtinti hipotekos (įkeitimo) sandorių.

„Atsiprašome klientų, kurių pageidaujamus hipotekos (įkeitimo) veiksmus iš gruodžio 31 ir sausio 3 dienų teks perkelti į kitą dieną. Tikimės, kad registrų pertvarkymo darbai nekliudys kitų notarinių veiksmų atlikimui, ir reorganizuoti valstybiniai registrai 2022-siais metais veiks patikimai“, – sako Lietuvos notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis.

VĮ Registrų centras informavo Notarų rūmus, kad 2021 m. gruodžio 31 d. – 2022 m. sausio 4 d. vykdys esminius Hipotekos registro likvidavimo ir šio registro duomenų migravimo į reorganizuotus Nekilnojamojo turto registrą ir Sutarčių ir teisių suvaržymų registrą darbus.

Todėl nuo 2021 m. gruodžio 30 d. 18 val. iki 2022 m. sausio 4 d. 7 val. nebus galimybės pateikti duomenų apie patvirtintus hipotekos (įkeitimo) sandorius. Taigi, dvi darbo dienas – gruodžio 31 d. ir sausio 3 d. notarai negalės tvirtinti hipotekos (įkeitimo) sandorių, nes nebus galimybės jų įregistruoti registre. Paprastai kredito davėjas išmoka paskolą tik tada, kai hipotekos (įkeitimo) sandoris įregistruojamas registre.