Dėl sparčiai augančio infekuotųjų skaičiaus Šilutėje ruošiamasi vėl atidaryti COVID skyrių

Šiltasis sezonas dar nesibaigė, bet , kalbant apie pandemiją, Covid-19 virusu užsikrėtusiųjų skaičių bei žmonių sveikatą, kaupiasi juodi debesys. Pastarųjų dienų statistiniai skaičiai rodo, jog sergančiųjų Covid-19 virusu grėsmingai daugėja.

Šilutės vakcinacijos centre kasdien paskiepijama apie 200 žmonių.

Vien Šilutės rajone, kuris priskirtas raudonajai zonai, kasdien užfiksuojama po daugiau nei 10 naujai užsikrėtusių asmenų. Sveikatos įstaigos jau intensyviai ruošiasi trečiajai pandemijos bangai.

Serga jaunesni žmonės

Apie augančius Covid-19 ligonių skaičius garsiai kalba ir Klaipėdos ligoninių vadovai, jų žvilgsniai jau krypsta į regionines ligonines, kurios turi nedelsti ir vėl pasiruošti priimti šia liga sergančius pacientus.

Šiuo metu Šilutės rajone Covid-19 liga jau serga arti 100 žmonių. Tarp užsikrėtusiųjų daugiausia darbingo amžiaus žmonės, tai yra jaunesni.

Pasak Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėjos Romos Jovaišaitės, per pastarąsias dvi savaites iš Šilutės rajono į Klaipėdos universitetinės ligoninės Covid skyrių buvo paguldyti penki asmenys, nes jiems dėl sunkios sveikatos būklės reikėjo skubios medikų priežiūros.
Anot R. Jovaišaitės, dauguma iš sergančiųjų yra neskiepyti, nedidelė dalis – su nebaigtu skiepijimo kursu, tai yra gavę tik 1 vakcinos dozę. Beje, Covid-19 virusu serga vis jaunesni asmenys, tarp infekuotųjų yra ir 5 metų vaikas.

Plinta delta atmaina

Pasak R. Jovaišaitės, Šilutės rajone registruojamas L452R viruso variantas. Kitaip sakant, delta varianto virusų linijų atvejis, turintis mutaciją Spyglio baltyme. Tai reiškia, kad virusas lengviau patenka į ląsteles.

Šilutės ligoninės vadovas Viktoras Šileikis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad dabar augantys Covid-19 užsikrėtusių ligonių skaičiai yra savotiškas susibūrimų, dalyvavimų įvairiuose renginiuose atspindys. Anot ligoninės vadovo, juk neseniai praūžė ir Jūros šventė, be to, šiltuoju metu daug keliaujama, poilsiaujama kur yra daug žmonių. „Kad išaugs Covid-19 užsikrėtusiųjų skaičius, buvo galima tikėtis“, – sako V. Šileikis.

Anot Šilutės ligoninės vadovo, jau planuojama ir ruošiamasi nuo rugsėjo 1 d. ir Šilutės ligoninėje vėl atidaryti Covid skyrių.