Dėl suniokotų K.Komskio plakatų Šilutės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

ilutje budi policijos ekipaaipenkių gautų pranešimų apie pažeidimus antrajame rinkimų į Seimą ture Šilutės-Pagėgių rinkiminėje apygardoje Nr.32 tik vieno tyrimas trečiadienį, pirmąją išankstinio balsavimo dieną, baigėsi ikiteisminiu tyrimu.

Jį pradėjo Šilutės policija, į kurią kreipėsi vieno iš kandidatų, pagėgiškio „tvarkiečio“ Kęsto Komskio komanda. Šio kandidato rinkiminiai plakatai prie krautuvės „Pas Stanislovą“ buvo suniokoti, ir policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio turto sunaikinimo.

„Įtariamojo šiandien dar nenustatėme, įvykį tirsime toliau“, – trečiadienį po 20 val., pasibaigus pirmajai išankstinio balsavimo dienai, žurnalistei kalbėjo Šilutės kriminalinės policijos vadovas Vaidas Petniūnas.

Dar vieną pranešimą apie neva gautą dviejų žmonių atlygį už parduotą savo apsisprendimo teisę rinkimuose į Seimą vieno iš dviejų kandidatų naudai Šilutės policija patikrino, sulaikiusi ir apklaususi du vietos gyventojus.

Jie abu neigė buvę papirkti ir po apklausos buvo paleisti. Ikiteisminis tyrimas dėl šio atvejo nebuvo pradėtas, bet aplinkybių tikslinimas tebevyksta.

„Gavome ir tokių pranešimų, kurių nei patikrinti, nei užfiksuoti pažeidimus neturėjome galimybės,“ – žurnalistei trečiadienį kalbėjo Šilutės Viešosios policijos vadovas Audrius Lukošius.

Plėšomi ne tik K.Komskio, bet ir A.Skardžiaus plakatai. / Astos Alkaitės nuotr.Anot pareigūno, telefonu vienas anonimas piktinosi, kad prekiaujama balsais, bet kur tai daroma, nenurodė. Kitas pilietis sakė, kad į išankstinio balsavimo vietas yra organizuotai vežami žmonės. „Pats patikrinau, bet nieko panašaus neaptikau“, – sakė A.Lukošius.

Šilutės policija išankstinio balsavimo dienomis pirmajame ture su įkalčiais demaskavo kelis rinkėjų papirkinėtojus vienmandatininko „tvarkiečio” K.Komskio ir Darbo partijos kandidatų sąrašo bei jame įrašytos šilutiškės Lijanos Jagintavičienės naudai.

Sustiprino budėjimą, kuris tęsiasi ir antrajame rinkimų į Seimą ture.

Jokių įtarimų apie pažeidimus nefiksuota trečiadienį tik pirmoje dienos pusėje. O vėliau pasipylė vienas po kito. Beje, iš 17 šalyje gautų pranešimų penki – t.y. daugiau kaip trečdalis – buvo iš Šilutės-Pagėgių rinkiminės apygardos nr.32.

Čia dėl vietos Seime kaunasi bei žmonių pasitikėjimą bando pelnyti K.Komskis ir Socialdemokratų partijos atstovas Artūras Skardžius.

K.Komskis pirmajame ture surinko 5160 balsų. Iš jų – apie penktadalis buvo atiduota išankstinio balsavimo metu. Nė vienas iš aštuonių kandidatų į Seimą tiek nesurinko. A.Skardžius pirmajame ture gavo dvigubai mažiau balsų už K.Komskį, bet laimėjo antrąją vietą ir dabar varžosi antrajame ture. Jo plakatų draiskanų mieste taip pat daug, bet į policiją kandidato komanda dėl to nesikreipė.

Už A.Skardžių balsuoti jau paragino Šilutės rajono merė, buvusi „tvarkietė” D.Žebelienė, rajono konservatorių lyderis Š.Laužikas, „Taip“ vedlys A.Jakas, liberalcentristų, valstiečių ir žaliųjų sąjungų lyderiai S.Kazlauskas ir V.Pozingis, „Drąsos kelio“ kandidatas S.Juodzevičius ir liberalsąjūdiečiai.

Į „antikomskinį” bloką neįsijungė vienintelis Darbo partijos kandidatas, Šilutės skyriaus vadovas S.Stankevičius.

Galerija: Antrasis turas. Išankstinis balsavimas Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje

joomplu:7763