Dėl šuns mirtinai sukandžioto kūdikio bus teisiamas vaiko tėvas

Del sunsSutuoktiniams šilutiškiams, kurių vieno mėnesio sūnus prieš pusantro mėnesio mirė atsidūręs jųdviejų šuns nasruose, – skirtinga dalia. Berniuko tėvas turėtų stoti prieš teismą, o motina pripažinta nukentėjusiąja.

„Lietuvos ryto“ televizija pranešė naujas detales  Šilutėje šuns mirtinai sukandžioto kūdikio byloje.

Įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pateikti šuns šeimininkui, kuris yra mirusio kūdikio tėvas.

Prokurorai įtaria, kad šuo kūdikį puolė, mat buvo neprižiūrėtas, laikomas apkežusiame voljere, o tėvas nesiėmė jokių veiksmų, kad išvengtų nelaimės.

Tėvas kaltinimų kratosi

Nelaimės vakarą vežimėlis su mėnesio kūdikiu buvo trumpam paliktas kieme šalia aptriušusio šuns voljero.

Išdrąskęs medines duris, šuo puolė į lauką ir iš vežimėlio ištraukė kūdikį. Šuns tampomą mažylį pamatė vyresni šeimos vaikai ir pro šalį važiuojantys policijos pareigūnai.

Trejų metų dobermaną jie ėmė tramdyti elektrošoku. Iš šuns nasrų išplėšę berniuką, pareigūnai jį nuvežė į ligoninę. Deja, vaiko išgelbėti nepavyko. Nustatyta, kad kūdikis mirė nuo kąstinių žaizdų, nukraujavęs.

Prokuratūra priėjo prie išvados, kad dėl savo sūnaus mirties yra kaltas šuns šeimininkas Aleksandras, ir patraukė jį baudžiamojon atsakomybėn. Dėl neatsargaus gyvybės atėmimo vyrui gresia nelaisvė iki aštuonerių metų.

Aleksandras, kalbėdamas su „Lietuvos rytu“, neslėpė pasipiktinimo: „Kaip taip gali būti – mes netekome savo vaiko, iki šiol negalime atsigauti, o dabar aš tapau įtariamuoju, o mano žmona – nukentėjusiąja. Juk mes abu vienodai nukentėjome, taip pat vienodai kenčiame skausmą dėl netekties. Aš juk nieko bloga nepadariau – juk to šuns pro duris neišmečiau“.

Vyras neslėpė nuostabos ir pykčio, o dėl tragedijos kaltino savo dobermanų veislės šunį Ramzį.

Bylą nagrinės Šilutės teismasDel suns_sukandzioto_kudikio_bus_teisiamas_vaiko_tevas

„Turime duomenų, kad šuo buvo netinkamai prižiūrimas. Netinkamos priežiūros sąlygos ir sąlygojo tai, kad ištrūkęs iš voljero šuo puolė vaiką“, – komentavo įvykio aplinkybes tyrusi prokurorė.

Paaiškėjo, kad 3 metų dobermanas nuo pirmos kūdikio atsiradimo dienos buvo priešiškai nusiteikęs prieš naują šeimos narį, tačiau tėvas nesiėmė jokių veiksmų, kad išvengtų nelaimės.

„Šuns reakcija į vaiką buvo neigiama, tokių duomenų gauta. Šuo, pamatęs vaiką, reaguodavo lodamas, pykdamas“, – sakė prokurorė.

Kūdikio tėvas tragiškos nelaimės dieną buvo neblaivus. Policijoje jam nustatyta 2,36 promilės girtumas. Motina buvo blaivi.

Mažylį mirtinai sukandžiojęs dobermanas nuvežtas į Klaipėdos regiono gyvūnų globos namus „Nuaras“.

Prižiūrėtojai sako, kad šuo buvo labai apleistas – mažo svorio, pūliuojančiomis akimis ir, galbūt, ne kartą muštas.

Šiuo metu tinkamai prižiūrimas Ramzis priauga svorio, bet dar turi odos problemų. Gyvūnas šeriamas specialiu ėdalu.

„Nuaro“ direktorė Jurgita Gustaitienė teigia, kad šuo yra normalios psichinės būklės, o baimių lieka vis mažiau ir mažiau.

„Pačiam šuniui nėra lengva. Jis gauna naują maistą, prie kurio nepratęs, todėl jį puola alergijos. Kaip sakė viena mūsų darbuotoja, jis džiaugiasi, kad kiekvieną dieną turi vandens. Tas šuo dabar iš tiesų džiaugiasi gyvenimu, kad visko turi, kaip vaikas. Kuo toliau, tuo daugiau atrandam vis geresnes šuns savybes. Jeigu jis jau leidžiasi glostomas svetimų žmonių, privengdamas tik vyrų“, – pasakojo ji.

Pašnekovė teigė, kad policijos pareigūnų buvo prašyta išsiaiškinti, kas yra pirmasis šuns šeimininkas (Aleksandro šeima jį augino ne nuo kūdikystės), kad šuniui nukirpo ausis ir uodegą. Jos teigimu, taip šunį sužaloję asmenys turėtų būti nubausti.

Vaiką mirtinai sukandžiojusį šunį priglausti panoro daug žmonių, tačiau jis prieglaudoje gyvens mažiausiai dar pusę metų – tol, kol bus baigtas ikiteisminis tyrimas ir gautas leidimas iš teisėsaugos.

Ikiteisminį tyrimą planuojama baigti iki liepos 1-osios. Baudžiamąją bylą nagrinės Šilutės teismas.