Dėl tarybos narių mandatų ir mero posto Šilutės rajono savivaldybėje varžysis aštuonios politinės partijos ir du rinkimų komitetai

rinkimai11Šiandien baigiasi terminas, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dar priima politinės kampanijos dalyvių, ketinančių dalyvauti pakartotiniuose savivaldybės tarybose rinkimuose Šilutės rajone, pareiškinius dokumentus. Tačiau visi apsisprendusieji tai jau padarė: balandžio 8 d. VRK įregistravo paskutinį dalyvį – Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus).

Tad pakartotiniuose Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimuose kelti savo kandidatus ir jų sąrašus ketina aštuonios politinės partijos. Dėl tarybos nario mandatų ir mero posto varžysis partijos „Jaunoji Lietuva” ir „Tvarka ir teisingumas”, Darbo ir Socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdis, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Be to, pakartotiniuose rinkimuose šioje savivaldybėje rengiasi dalyvauti du visuomeniniai rinkimų komitetai – „Šilutės garažai” ir „Už žmonių valdžią”.

Kandidatus ar kandidatų sąrašus gali kelti politinės partijos ir rinkimų komitetai, o kandidatu į tarybos narius – merus galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus, jų sąrašus ar keltis kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Tokių dalyvių registracija, prasidėjusi kovo 21 d., baigėsi balandžio 3 d. Užsiregistravusios partijos gali kelti kandidatų sąrašus ar kandidatus į merus Šilutės rajono savivaldybėje.

Nuo kovo 28 d. iki balandžio 17 d. VRK iš politinių partijų priiminėjo pareiškinius dokumentus. Juos užregistravus partijos iki gegužės 7 d. gali kreiptis į savivaldybės rinkimų komisiją, pateikti kandidatų sąrašus bei kandidatų pareiškinius dokumentus ir gauti parašų rinkimo lapus paremti kandidatų iškėlimą. Kol kas minėtoji rinkimų komisija, pasak jos pirmininko Vytauto Žiogo, pareiškinių dokumentų nėra gavusi.

Visi keliami kandidatų sąrašai ir kandidatai užregistruojami tik po to, kai sulaukia pakankamo rinkėjų palaikymo. Kiekvienam atskirai keliamam kandidatui ar jų sąrašui Šilutės rajone reikės surinkti 310 rinkėjų parašų. Rinkėjų parašų rinkimo lapus iki gegužės 12 d. privalu bus grąžinti savivaldybės rinkimų komisijai. VRK duomenimis, šioje savivaldyje yra beveik 39 tūkst. rinkėjų. Užregistruotus kandidatus ir jų sąrašus VRK paskelbs iki gegužės 22 d.

Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai dėl šiurkščių Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų VRK kovo 21 d. panaikino rinkimų šioje savivaldybėje rezultatus. Pakartotiniai rinkimai čia vyks birželio 21 d.

Kovo 25 d. VRK sudarė naują šios savivaldybės rinkimų komisiją, jos pirmininku patvirtino V. Žiogą (Liberalų sąjūdis).

Birželio 21 d. Šilutėje bus renkami 25 savivaldybės tarybos nariai, įskaitant merą. Jei meras nebus išrinktas iš pirmo karto, pakartotinis balsavimas vyks po dviejų savaičių, liepos 5 d., kai varžysis du daugiausia rinkėjų balsų surinkę kandidatai. Norintys balsuoti iš anksto (savivaldybės pastate) rinkėjai tai galės padaryti birželio 17–19 dienomis, specialiuose paštuose – birželio 17–20 dienomis, namuose – birželio 19–20 dienomis.

Savivaldos rinkimų rezultatus negaliojančiais VRK taip pat pripažino Trakų rajone, o Širvintų rajone – panaikino mero rinkimų rezultatus. Pakartotiniai rinkimai abiejose savivaldybėse vyks birželio 7 d.