Demografinė statistika rajone išlieka dramatiška

Prasidėję 2022-ieji Šilutės rajone demografiniu požiūriu ir toliau išlieka dramatiški. Gimsta gerokai mažiau naujagimių, nei išlydime į amžiną poilsį gyventojų, tuokiasi taip pat mažiau porų, nei išsiskiria.

Pixabay.com nuotr.

Šiemet per sausio-kovo mėnesius rajone užregistruoti 85 naujagimiai, kai pernai per tą patį laikotarpį – 82. Deja, mirė gerokai daugiau: šiemet net 179 gyventojai, pernai per pirmuosius tris metų mėnesius – 214. Na, o aukso žiedus sumainyti šiemet ryžosi 20 porų (pernai tokiu metu – 15 porų), tačiau ir jau išsituokti suspėjo 23 poros (pernai – 29).

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad šiemet turėjome išskirtinį kovą – sulaukėme 34 naujagimių. Tai – džiugus skaičius. Lyginant praėjusius mėnesius, šių metų sausį iš viso gimė 29, vasarį – 22 kūdikiai. Pernai sausį gimė 21, o vasarį 27 naujagimiai.

Tarp naujagimių šiemet per du pirmuosius metų mėnesius viršų ėmė vyriškoji lytis: sausį gimė 15, o vasarį 13 berniukų, kai tuo tarpu sausį mergaičių gretas papildė 14, o vasarį 9 dailiosios lyties atstovės. Tik kovą mergaitės išsiveržė į priekį, jų sulaukėme 19 (berniukų – 14).

Santuokų atžvilgiu turtingiausias buvo vasaris – susituokė 10 porų. Šis skaičius dvigubai didesnis nei pernykštis vasaris, kuomet siautė pandemija ir buvo sukurtos tik 5 naujos šeimos.

Beje, santuokų didesnį skaičių atsveria ir augančios ištuokos. Jei pernai kritinis mėnuo buvo sausis, per kurį išsituokė 15 porų, tai šiemet – kovas, kurio metu santuoką nutraukė 10 porų (dvi iš jų gyveno užsienyje).

Mirčių atžvilgiu skaudžiausias išlieka sausis. Pernai per šį mėnesį netekome net 90 gyventojų, šiemet – 60. Visus tris šių metų mėnesius užsienyje mirė po du Šilutės rajono gyventojus, visi – vyrai. Ir tokie mirčių užregistravimo skaičiai tragiškai byloja, kad vis dėlto mūsų demografinė statistika nuolat traukiasi – gimsta gerokai mažiau, nei miršta.

Mergaitėms šiemet ypač dažnai dedamas Iglės vardas, pernai šis vardas taip pat buvo itin populiarus. Berniukai vis dažniau pavadinami Martyno, Gusto, Kajaus vardais. Beje, Martynas pernai dar buvo retas vardas. Tarp retų šilutiškių mergaičių vardų yra įrašyti Mėta, Vėja, Aurora, tarp berniukų – Martas, Neidas, Aironas, Teodoras.