Derliaus šventės metu pagerbti ir apdovanoti geriausi ir pažangiausi krašto ūkininkai

ukininkai apdovanotiSavaitgalį Žemaičių Naumiestyje vykusios Derliaus šventės metu buvo pagerbti ir apdovanoti gausus būrys darbščiausių ir pažangiausių rajono ūkininkų, įvairių konkursų nugalėtojų. 

Piniginės dovanos įteiktos šiemetinio konkurso „Metų ūkis 2016“ nugalėtojams: I vietą laimėjusiems Vilijai ir Robertui Peteraičiams iš Katyčių, II vietos laimėtojams Rimai ir Aloyzui Raukčiams iš Grabupių ir III vietą iškovojusiems Egidijai ir Raimundui Sasnauskams, gyvenantiems Saugų seniūnijos Žemaitkiemio kaime.

Apdovanoti ir šių metų geriausi jaunieji ūkininkai Ligita ir Laurynas Baliutavičiai (Rumšų k., Juknaičių sen.) bei Rasa ir Saulius Oželiai (Juškaičių k., Gardamo sen.). Jiems įteikti Žemės ūkio rūmų padėkos raštai.

Žemės ūkio rūmų padėkos taip pat skirtos: bitininkams Onutei ir Pranui Petrošiams, gyvenantiems Pagryniuose, – už bendruomeniškumą ir nuoširdumą; ūkininkui Algimantui Leščinskui iš Užlieknių kaimo – už stambiausio galvijininkystės ūkio įkūrimą ir puikų ūkininkavimą; Inkaklių ūkininkui Rimantui Stankui – už mėsinės galvijininkystės ūkio puoselėjimą ir darbštumą; Kintų ūkininkui Henrikui Cyroliui už pažangių technologijų įdiegimą grūdininkystės ūkyje, produkcijos perdirbimą ir realizaciją; Laučių kaimo ūkininkui Alvydui Degučiui – už pažangių technologijų įdiegimą grūdininkystės ūkyje ir darbštumą; jaunajam ūkininkui Mantui Macijauskui už mėsinės galvijininkystės ūkio įkūrimą ir sekimą tėvų pėdomis (Šyšgirių k., Kintų sen.); ūkininkei Irenai Petrauskienei – už pienininkystės ūkio plėtojimą (Galnės k., Vainuto sen.).

Atminimo lentos padovanotos 2016 metų geriausiems rajono ūkininkams pagal atskiras veiklos sritis. Jas pelnė: geriausiu pienininkystės ūkiu šiemet pripažintas Vlado Bernoto ūkis iš Galzdonų k., Usėnų sen.; geriausiu mėsinės galvijininkystės ūkis pripažintas Kęstučio Žvirblio ūkis, esantis Žemaičių Naumiesčio sen. Vanagių k.; geriausiu ekologiniu vyndario ūkiu pripažintas Česlovo Ramoškos ūkis Žagatpurvių k., Švėkšnos sen.; geriausiu grūdininkystės ūkiu išrinktas Stasio Baltučio iš Grygališkės k. (Žemaičių Naumiesčio sen.) ūkis; geriausiu sodininkystės ūkiu pripažintas Birutės Stankutės iš Švėkšnos ūkis.

Seimo nario Kęsto Komskio padėkos raštai už pilietiškumą, gamybos ir aplinkos tvarkymo darną, naujų technologijų pieno ūkyje diegimą įteikti Ksaverai ir Jonui Stirbiams iš Galnės kaimo (Vainuto sen.), Ramutei ir Viktorui Kungiams iš Bumbuliškės kaimo (Švėkšnos sen.), Dalytei ir Romualdui Gavučiams iš Sausgalvių (Šilutės sen.).

Bendruomenių metams skirtas padėkos raštas įteiktas Žemaičių Naumiesčio bendruomenės pirmininkei Vilmai Bartušienei.

Šilutės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos įsteigtas prizas atiteko konkurso „Pažangus ūkininkas tausojantis gyvūnus“ nugalėtojui Kazimierui Gudžiūnui, ŽŪKB „Agrokavis“ iš Vilkyčių direktoriui už perspektyvų ūkininkavimą, tausojant gyvūnus.

Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis savo ir bendruomenės vardu už ilgametį darbą ir nuolatinę paramą dėkojo ankstesniajam seniūnui Jonui Budreckui bei gimnazijos direktoriui Liudvikui Geniui, taip pat ūkininkams iš Spiečių kaimo Dianai ir Vytautui Mikloviams.