Desperatiškos meilės paieškos – nuo vizitinių kortelių kirpyklose iki meilužių paieškos internete

meiles paieskosArtėjanti visų įsimylėjėlių diena – vasario 14-oji – daugeliui susuka galvas, o ypač tiems, kas šalia neturi antrosios pusės.

Štai draugės ieškantis šilutiškis sugalvojo originalų susipažinimo būdą, kuris netgi daug ko gyvenime mačiusias moteris privertė kikenti.

Taigi 32 metų Valentinas (vardas pakeistas) nuėjo į kirpyklą ir paliko vizitinę kortelę su užrašu „Laisvas paprastas vaikinas, be žalingų įpročių, nori susipažinti su laisva mergina nuo 24 iki 30 metų, rimtai draugystei“.

Tokia žinia greitai nuvilnijo per visą miestą ir pasiekė „Šilutės naujienų“ redakciją.

Valentinas siūlė susitikti kirpykloje

Valentinas praskaidrino kirpyklos darbuotojų dieną, kai užsukęs pas jas, paliko vizitinę kortelę su pažinties skelbimu bei savo kontaktais. Iš pradžių moterys dar pagalvojo, kad jis joms gėlių atnešė, mat buvo atėjęs su kibiriuku. Bet nedaugžodžiavęs vyras kirpėjoms pasakė, kad ieško moters, tad jeigu jos pažįstančios tinkamų kandidačių, galinčios jam pasiūlyti.

„Normaliai atrodo vyrukas, nei „bomžas“, nei kvailelis“, – vyrą apibūdino viena iš kirpyklos darbuotojų.

Su Valentinu bandėme susisiekti ir mes, paskambinę vizitinėje kortelėje nurodytu telefono numeriu. Rodės, kad vyras nudžiugo išgirdęs moterišką balsą kitame ragelio gale. Nenusiminė, kai prisistatėme, kad skambiname iš redakcijos ir paprašėme išsamiau papasakoti apie originalų būdą susirasti gyvenimo draugę.

Visgi Valentinui sunkiai sekėsi kalbėtis lietuvių kalba, tad neradę bendros kalbos, baigėme pokalbį. Bet Valentinas dar kelias dienas rašė žinutes, kviesdamas užsukti pas jį į svečius ar susitikti ir pabendrauti kirpykloje.

Beje, šio vyruko skelbimas yra ir viename rajoniniame laikraštyje, tik čia prirašyta dar daugiau reikalavimų antrajai pusei – pageidautina, kad ji būtų ilgais plaukais ir nerūkanti.

Valentinas pasirodė nuoširdus vyrukas, tad tikimės, kad jam pavyks rasti draugę ir Įsimylėjėlių dieną švęsti jau ne vienam.

Ieško „pastovios meilužės“meile is_skelbimu_copy

Pasidairę internetinėje erdvėje suradome ir daugiau intriguojančių pažinčių skelbimų – vieni vyrai rašo, kad nori tiesiog susipažinti, kiti – kad ieško draugės, o kai kas atviru tekstu rašo, kad ieško „pastovios meilužės“:

„Vedęs 36 vyras ieško moters neįpareigojančiai draugystei už solidžią paramą geram laiko praleidimui. Gali būti ištekėjusi, slaptumą garantuoju. Kaina 50 eurų“;

„Sveikos merginos. Reikė tokios kuri butu nepasotinamą meiluže graži, ne aukštesnė negu 165 iš Šilutės turėtų plota. Prašom geros rasyti sms kai galesiu atrasysiu. Laukiu“;

„35 m. vyras, pasiturintis, ieško draugės laisvam bendravimui. Dėl paramos susitarsim. Laukiu SMS“.

Vienas šių skelbimų sulaukė daug komentarų. Vieni žmonės tai vertino rimtai, kiti žiūrėjo kaip į piktą pokštą, treti gi dalijosi pastebėjimais, kaip vyrai savo telefonuose slepia meilužių numerius.

Buvo ir tokių, kurie bandė apginti meilužės ieškantį vyrą: „Kodėl jūs visi tą žmogų puolat? Ar jūs gyvenat jo gyvenimą? Gal jam trūksta šeimoje kažko, kad ieško kitų. Vyras, gaudamas visko iš savo antros pusės, kitų tikrai neieškotų. Tas pats ir su moterimis yra, trūksta meilės, šilumos, tai ir ieško kitų“.

Ne viename skelbime meilužėms siūloma materialinė parama, tad kyla klausimas, ar viešai skelbti tokius skelbimus yra teisėta?

Policijos atstovai komentavo, kad skelbimo paviešinimas teisinės atsakomybės neužtraukia, tačiau jei nustatomas turtinės naudos gavimo faktas už atlikimą ar realų siekį atlikti LR ANK 487 str. numatytą veiką (prostituciją), bei kai prostitucija atliekama siekiant gauti turtinę naudą, t.y. kai nustatomas veiksmų, atitinkančių prostitucijos sąvoką, atlikimo faktas, turint tikslą gauti turtinę naudą, atsakomybė asmeniui gali atsirasti.

Psichologės komentaras

Apie virtualias pažintis „Šilutės naujienoms“ sutiko pakomentuoti ir medicinos psichologė Rosita Katauskienė:

„Paprastai virtualioje erdvėje besiskelbiančios moterys ieško rimto gyvenimo partnerio, meilės, o tokių vyrų – gerokai mažiau.

Vyrai dažnai ieško neįpareigojančių santykių, flirto, trumpalaikių santykių, kompanijos vienam vakarui praleisti, o neretai netgi nurodo, kad ieško paprasčiausiai meilužės, nes šeimą jau turi.

Dar yra žmonių, kurie ieško tiesiog sielai artimo žmogaus, su kuriuo galėtų virtualiai pabendrauti apie savo sunkumus. Tokie žmonės neturi poreikio susitikti realiame gyvenime. Susitikti neturi poreikio ir žmonės, ieškantys partnerių tenkinti savo seksualines aistras virtualiu būdu. Skamba keistai, bet tokių žmonių daugėja.

Šie interesų skirtumai parodo, kad sėkmės atvejų – užmegzti santykius, kurie baigtųsi vestuvėmis ar ilgalaikiais santykiais, – nėra daug.

Kadangi daugelis mūsų gyvenimo sričių persikelia į virtualią erdvę (pirkimas, pardavimas ir t.t.), tai ir ieškoti antros pusės ne realiame gyvenime, o internetinėje erdvėje ar spaudoje, tampa labai madinga.

Kyla klausimas, kodėl žmonės linkę ieškoti tokiu būdu? Nes taip greičiau, paprasčiau, saugiau, drąsiau, patogiau. O ir pasirinkimas nemažas, nes paprastai tokie žmonės bendrauja su keliais partneriais vienu metu ir gali rinktis iš keleto variantų.

Daug žmonių dabar taip ieško antrosios pusės, atsiliepia į įvairius skelbimus, nes bendraujant telefonu ar socialiniuose tinkluose nereikia didelių pastangų. Galima bendrauti būnant bet kokioje vietoje, nereikia investuoti į išvaizdą, o svarbiausia galima pateikti save tokį, kokį nori. Dažnai žmonės turi įvairių kompleksų, kuriuos patys sunkiai priima, todėl bijo, kad kiti tai pamatys. Yra nedrąsių žmonių, kurie santykiuose išgyvena įtampą. Visa tai galima kuo puikiausiai nuslėpti bendraujant ne akis į akį.

Pabendravus virtualiai tampa paprasčiau eiti ir į pirmą tikrą pasimatymą, nes iki jo žmonės turi jau daug informacijos vienas apie kitą. Taip pat, jei partneris nebepatiks pabendravus virtualiai, galima paprasčiausiai nebeatrašyti, o susipažinus, susitikus realiame gyvenime dažnai mes jaučiamės įsipareigoję bent iš mandagumo kartu praleisti kiek nors laiko.

Paprastai virtualios pažintys traukia žmones, nes realybėje mes esame įsprausti į daug socialinių, moralinių normų, o bendraujant virtualiai esame drąsesni kalbėti tokiomis temomis, kurios paprastai yra tabu. Neakivaizdžiai bendraudami žmonės drąsiau išlaisvina savo fantaziją, tačiau ta pati fantazija pakiša ir koją, nes žmonės, partnerių ieškantys pagal skelbimus, apie pašnekovą susikuria sau palankų jo įvaizdį, daug vietos paliekama vaizduotei. Po kiek laiko susitikus realiame pasimatyme dažnai tenka nusivilti, nes susiduriama su visais antros pusės trūkumais, kuriuos jis puikiai galėjo nuslėpti arba jūsų vaizduotė juos iškraipė.

Šiose situacijose atsargesnės yra moterys, kurios jau turi gyvenimiškos patirties, išgyvenusios skyrybas, turi vaikų.

Įvertinti virtualių pažinčių naudą ar žalą labai sunku, viskas priklauso nuo to, ko ieškome ir ar randame tai, kas atitinka mūsų paieškas. Tokios pažintys, jei gebame tinkamai atsirinkti, nėra blogos, tačiau daugelis linkę smerkti tokias antrosios pusės paieškas.

Manau, kad svarbiausia išlaikyti balansą tarp bendravimo internetu, telefonu ir bendravimo su kitais žmonėmis realiame gyvenime, kuomet galime matyti žmogaus emocijas, kūno kalbą, paliesti, jausti.”