Devintosios Žuvienės įdomybių katilas

DSC 0508Rugsėjo 2 dieną visi žuvienės fanai jau devintą kartą skubės į Šilutės uostą, kur savo samčius, kaip laivus, Katilų alėjoje prišvartuos daugiau kaip pusšimtis komandų iš viso margo svieto.

Turėsime naują čempioną, kuris, kaip Žuvienės magistras, pasipuoš originaliu žiedu – Šilutės rajono mero dovana.

* Šiemet pirmą kartą istorijoje vienas iš čempionato partnerių yra kelionių agentūra „Viatora“, įsikūrusi Šilutėje ir Šilalėje. Agentūra suteiks galimybę čempionui pasirinkti vieną iš dviejų siūlomų kelionių: 9-ojo čempionato nugalėtojo laukia 8 dienų kelionė į Kroatiją arba 5 dienų turas į garsiąją Miuncheno „Oktoberfestą“.

* Virti žuvienę užsiregistravo nemažas būrys naujų komandų iš įvairių Lietuvos miestų, kurios dar labiau plečia čempionato geografiją. Pirmą kartą čempionato istorijoje savo komandą turės Palanga, kurią suburs garsusis Stintų ordinas, rengiantis Stintų šventes Lietuvos kurorte.

* Oficialią Lietuvos kultūros sostinės komandą čempionate žada turėti ir Klaipėdos miestas. Ši komanda su žinomais uostamiesčio šokio meistrais ketina modernaus šokio kompozicijomis scenoje pristatyti šių metų Kultūros sostinę ir jos viziją.

* Birštonas ir garsioji jo Vikingų žalčių regata taip pat papuoš šių metų Žuvienės virimo čempionatą Šilutėje.
* Siūlome sukrusti ir šeimininkus, galvojančius ne apie žiūrovo vaidmenį: skubėkite registruotis, anketą rasite Šilutės r. savivaldybės tinklapyje silute.lt.

* Šiame čempionate norėsime už lojalumą čempionatui išskirtinai pagerbti atvykstančias iš kitur komandas. Kai kurios čempionate dalyvaus 7 ar 8 kartą, ir yra savotiškas čempionato reklaminis veidas. Tai – Elektrėnų „Elektrinis ungurys“, „Vištytežerio sygos“, Prienų „Nemuno kilpų žvejai“, „Viešvilės upėtakis“ ir „Šilalės gaspadorius“.

* Šio čempionato globėja bus europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. Ši Pakruojo krašto dukra iš Linkuvos galbūt privilios čempionate jėgas išbandyti ir anų žemių kūrybingus ir išradingus žmones.

* Prie žuvienės lėkštės Katilų alėjoje mes visi tampame lygūs, paprasti ir sukalbami. Šilutės įmonėms ir įstaigoms siūlome steigti savo prizus atvykstančioms svečių komandoms. Jei turėsite noro pareklamuoti savo įmonę ar įstaigą, sugalvosite vieną – kitą prizą, būsime Jums dėkingi. Jūsų dovanos iš Pamario krašto iškeliaus svetur su geriausiais atgarsiais apie svetingą ir dosnų 9-ąjį Žuvienės virimo čempionatą.

 

Žuvienės virimo čempionato vyriausiasis šefas Marijus BUDRAITIS