Devyniasdešimtmečių šeimoje šventės tęsiasi visus metus

90meciai mileriai su vaikaisŠvęsti ir tuo džiaugsmu dalintis su aplinkiniais galima ne dieną ar mėnesį, o visus metus. Ypač tuomet, kai tam yra tiek neeilinių progų kaip pagryniškių Salomėjos ir Juozapo Milerių šeimoje. Neseniai – kovo 15-ąją – Salomėja sutiko savo 90-metį, o netrukus – gegužės 4-ąją jis dar kartą pasibels į namų duris ir pasveikins jos vyrą Juozapą. O ateinančiais metais abu sutuoktiniai minės ir savo bendro gyvenimo 60-metį – deimantines vestuves.

Pasidžiaugti ilgaamžiais, palinkėti sveikatos ir gražių dienų pas Milerius užsuko Šilutės rajono ir seniūnijos vadovai.

Pažinojo vienas kitą nuo vaikystės

Iš tikrųjų Milerių bendras gyvenimo kelias yra gerokai ilgesnis, nei tai liudija jųdviejų santuokos įregistravimo data – Salomėja ir Juozapas, galima sakyti, nuo gimimo yra kartu.

„Aš gimiau Šyliuose, o Juozapas – Girininkų kaime. Tėvų sodybas skyrė tik vieškelis, tai ir mūsų vaikystė prabėgo beveik ant to paties kiemo“, – svečiams – merui Vytautui Laurinaičiui, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjui Alvidui Šimelioniui, Šilutės seniūno pavaduotojui Algirdui Ivanauskui ir socialinei darbuotojai Linai Ozgirdaitei sakė S.Milerienė.

Būsimi sutuoktiniai augo nemažai žemių valdančiose gausiose šeimose, Salomėja – tarp penkių brolių ir sesių, Juozapas – tarp keturių. Vaikams reikėjo nuo mažens daug dirbti, padėti tėvams, o paskui, užklupus karams ir kitoms negandoms, jas atlaikyti.

Salomėjos tėvai valdė apie 30 hektarų žemės, tad prasidėjus tremčiai buvo vieni pirmųjų, kuriuos sovietai įtraukė į juoduosius sąrašus.

„Kai ištrėmė mamą ir seserį, sugriovė ir su žeme sulygino mūsų namus. Šeima buvo ne tik išdraskyta, bet ir palikta be stogo. Kas kaip išmanėme, taip ir vertėmės, slapstėmės. Buvau išmokusi siuvėjos amato, todėl ėjau pas žmones, siuvau ir pas juos gyvenau. Taip ir tėvelis su likusiais broliais ir seserimis vertėsi, gyveno dirbdami įvairius ūkio darbus svetimose šeimose ir ten glausdamiesi“, – prisiminimais dalinosi devyniasdešimtmetė.

Vargo matė ir Juozapas, kuris anksti liko našlaitis ir turėjo rūpintis tėvų namais.

Šeimą sieja artimas ryšys

Likimas taip lėmė, kad negandų išblaškyti Salomėja ir Juozapas vėl susitiko. Prieš 59-erius metus pora susituokė, o bendrą šeimos židinį ėmė kurstyti Girininkuose – sodyboje, kur gimė ir augo Juozapas. Vienas po kito jiems gimė keturios dukterys ir sūnus.

Abu sutuoktiniai dirbo kolūkyje, Juozapas buvo brigadininkas, sanitaras, Salomėja fermose prižiūrėjo prieauglį. Norėdami aprūpinti šeimą, vertėsi ūkiškai ir namuose, laikė gyvulių, dirbo žemę.

Šiandien Salomėja ir Juozapas dienas leidžia globojami vaikų. Gyvena kartu su dukra, mamos bendravarde Salomėja Kupreliene, žentu Andriumi ir anūke Andrėja.

Vos už kelių sodybų gyvena ir sūnus Rimantas Jurgis Mileris, kuris yra dažnas svečias ir pagalbininkas esant reikalui. Dažnai tėvus aplanko ir dukros: Sigita, kuri gyvena Klaipėdoje ir dirba Žemės ūkio kolegijoje, bei Aniceta, taip pat mokytoja, gyvenanti Ukmergės rajone.

Deja, pasidžiaugti gražiomis tėvų šventėmis jau nebegali vyresnėlė Milerių dukra Zofija – pakirsta sunkios ligos anapilin ji iškeliavo prieš 7 metus.

Ilgaamžė Salomėja neslėpė džiugesio, jog šiandien jos ir vyro dienas praskaidrina ne tik artimas ryšys su vaikais, bet ir augantys 9 anūkai bei krykštaujančios trys proanūkės.