Devyniasdešimtmetę švėkšniškę pagerbė valdžia

sveksnos 90meteSvarbių svečių iš rajono ir seniūnijos sulaukė Švėkšnoje gyvenanti Elena OŽELIENĖ. Sulaukė todėl, kad data buvo svarbi – balandžio 17-ąją močiutė šventė 90-metį.

Pas sūnų seniūnijos specialistą Bronių Oželį miestelio centre gyvenančią senolę supa gausus būrys artimųjų. Visai netoli – Švėkšnoje, Šilutėje ir Klaipėdoje įsikūrė 5 jos sūnūs ir dukra, padovanoję jai 12 vaikaičių ir 11 provaikaičių.

Močiutė gimė ir augo tos pačios seniūnijos Užlaukės kaime. Ragauti mokslo jai beveik neteko – baigė vos du skyrius. Pramoko siūti, o tai pravertė visą gyvenimą. Vėliau visokius darbus dirbo ūkyje.

1984 metais šeima atsikėlė gyventi į Švėkšną, pasistatė čia namą. Kai nė 50-mečio nesulaukęs mirė vyras, p.Elenai vienai teko auginti gausų būrį vaikų. Tuomet tokių gausių šeimų vaikai neretai būdavo apgyvendinami internatuose, tad nemažai valdiškos duonos teko suvalgyti ir E.Oželienės atžaloms.

Vienas iš jų jau iškeliavo anapilin, močiutės širdyje palikdamas neišdildomą skausmą. Pastaruoju metu senolė beveik nebegali vaikščioti – tokias pasekmes paliko prieš metus patirtas kaulų lūžis. Šiek tiek gelbsti vaikštynė ir vežimėlis, kuriuos parūpino vaikai. „Nusilpo klausa, reikia daug vaistukų“, – svečiams guodėsi močiutė.

Su gėlių puokšte atvykę rajono meras Virgilijus Pozingis ir Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ilgaamžei linkėjo dar ilgesnių metų, vaikų ir anūkų meilės. Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis dėkojo jai už būrį išaugintų darbščių vaikų ir įteikė visiems tokiems jubiliatams skiriamą dovaną – vokelį su 175 litų vienkartine pašalpa.