Devyniasdešimtmetės namuose – triguba šventė

90mete beniulieneGimtadienis – kovo 11-ąją – Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pastaruosius du dešimtmečius kartu su nepriklausoma Lietuva jį švenčia šilutiškė Konstancija BENIULIENĖ. Šiemet senolės šventė ypatinga – 90-mečio!

Ateidama į šį pasaulį p.Konstancija atsinešė ir vardą, tad savaitgalį jos namuose buvo triguba šventė: jubiliejus, vardadienis ir Lietuvos gimtadienis.

Būrio svečių, tarp jų – ir Savivaldybės vadovų sulaukusi 90-metė net rankomis suplojo. „Vajetau, – stebėjosi, – toks senas žmogus dar tiek gėlių ir sveikinimų sulaukia…“

Liepų gatvėje gyvenanti senolė iš Šilalės rajono Laukuvos apylinkių į Šilutę atvažiavo prieš ketvirtį amžiaus. Mirus vyrui dar kelis metus pati ūkininkavo, bet nebenorėjo būti viena. Išdalijusi žemę artimiesiems, pasirinko gyvenimą pas dukrą Adelę ir anūkus.

Čia per trumpą laiką ji sugebėjo tapti visų laiptinės vaikų močiute – taip meiliai senolę vadina visos laiptinės šeimos. Už rūpestį visų vaikais, už jų palydėjimą į bažnyčią, pas močiutę gimtadienio dieną su sveikinimais ir gėlėmis ėjo visi kaimynai – nuo penkto iki pirmojo aukšto.

Vaišinga senolė kvietė svečius prie stalo ir vis ragino valgyti. „Tas ponas tiek mažai valgo“, – stebėjosi, kreipdamasi į merą Virgilijų Pozingį. O kadangi svečiai nebuvo linkę nušluoti nuo stalo sumuštinius ir saldumynus, vis pasakojo apie savo vaikus ir vaikaičius.

Vyresnioji dukra Adelė šiandien senolės didžiausias ramstis. Yra dar sūnus, o jaunėlės jau neteko – ji žuvo avarijoje. „Vos baigusi mokslus tuomet buvo“, – ašaros suvilgo jubiliatės skruostus prisiminus skaudžiausią gyvenimo įvykį.

Gailu jai ir Airijon išvykusio anūko, kuris, anot močiutės, toks sulysęs į svečius parvažiuoja. Bet kur dėsis, jei čia pagal specialybę panorėjusiam įsidarbinti vaikinui darbdavys pasiūlė 500 litų.

Atmintimi nesiguodžianti senolė dukrai net primena kiekvieno mėnesio 24 dieną neužmiršti sumokėti mokesčių ir džiaugiasi, kad ši ją viskuo aprūpina. Sako mėgstanti žiūrėti sveikinimų koncertus, mat ten sveikina senus, be to, ir pati yra buvusi daininga, kažkada, į Laukuvą atvažiavus aukštiems svečiams, net ant scenos lipdavusi. Turi K.Beniulienė ir savo mėgstamus dainininkus – ypač jai patinka Nijolė Tallat – Kelpšaitė, Adolfas Jarulis ir Stasys Povilaitis.