Devynių vaikų mamą J.Domeikienę pradžiugino Prezidentės dėmesys

 motina janina domeikiene su prezidente ir vaikaisArtėjant Motinos dienai Juknaičių seniūnijos Pašyšių kaime gyvenanti Janina Domeikienė sulaukė netikėtos žinios: turės vykti į Prezidentūrą.

Iš pradžių 86-erių moteris manė, kad tai – tik vaikų pajuokavimas, tačiau sulaukusi paraginimo ir iš dukters Vandos bei seniūnijos darbuotojų, galiausiai patikėjo, jog turės susitikti su pačia šalies Prezidente Dalia Grybauskaite.

Balandžio 29-ąją LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino bei ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Tarp jų – ir pašyšiškė Janina Domeikienė, pagimdžiusi 10 ir užauginusi 9 vaikus.

Į jaudinančią kelionę mamą, močiutę, promočiutę lydėjo dukra Vanda su dukterimi Inga ir anūku Kornelijumi bei sūnus Antanas su žmona.

Lemtis atėmė vieną vaikelį

Kilusi iš Tauragės rajono, Žygaičių valsčiaus, Antanina prieš daugiau nei 65 metus atsikraustė su tėvais į Pašyšius. Netrukus mergina sutiko savo gyvenimo meilę – Antaną. Jauna pora ilgai nelaukusi įžiebė šeimos židinį. Deja, Antaną pašaukė tarnauti į tuometinę kariuomenę, nors žmonos įsčiose jau spurdėjo gyvybė. Po kelių mėnesių, tarnaudamas Karaliaučiuje, vyras sugrįžo pas žmoną ir ją su pirmagime išsivežė į Rusiją. Ten visi kartu praleido 4 metus, sulaukė dar dviejų vaikų.

Pasibaigus Antano tarnystei, šeima grįžo į Pašyšius ir iš čia jau niekur nesitraukė. Čia vienas po kito gimė ir dar 7 mažyliai. Tiesa, vieną ir 4 metukų nesulaukusį vaikelį po tragiško įvykio pasiėmė Aukščiausiasis.

Šiandien Janina džiaugiasi ne tik savo antrosios dukters Vandos globa, bet ir užsukančiais aplankyti kitais vaikais ir vaikaičiais: močiutę supa 21 anūkas ir 30 proanūkių. Jei reikėtų visus sutalpinti į Pašyšių kaimo pakraštyje stovinčią trobelę, Janina nuogąstauja, vargu ar tai pavyktų. Tačiau nemažai artimųjų gyvena užsienyje, tad jie vienu metu niekaip nesusiderina užsukti viešnagėn.

Motinos širdį džiugina ne tik gausus artimųjų būrys, bet ir puiki sveikata. Janina nesiskundžia jokiomis ligomis, jų, anot dukters Vandos, mama niekada neturėjo. Kaip sako pati daugiavaikė mama J.Domeikienė, matyt, visa jos jėga yra sukaupta iš pasauliui padovanotų vaikų. Tiesa, kilusi ji iš ilgaamžių giminės: senelis sulaukė net 115-os metų amžiaus, mama mirė būdama 93-ejų.

Nebuvo lengva, bet prasminga

Pašnekovė neslepia, jog auginti devynias atžalas nebuvo lengva. Teko abiem su vyru sunkiai dirbti buvusiame tarybiniame ūkyje, o vaikus dažnai palikti vienus. Tad jie vienas kitą augino, o paaugę skubėjo į pagalbą tėvams.

Dukra Vanda prisimena gražius vaikystės laikus, tėvų dėmesingumą, tėčio žaidimus ir mamos griežtą žodį. Pasak jos, be griežtumo juk neįmanoma užauginti dorų ir darbščių vaikų.

„Tėvams nebuvo lengva, tačiau ir dabar atsimenu savaitgalius kaip šventes: puodai sriubos, kalnai mėsos, cepelinų ar bulvių plokštainio vaišės“, – prisiminimais dalijosi Vanda.

Anot dukters, ypač mamai nebuvo lengva, kai pakirstas ligos mirė tėtis. Tuomet jauniausios seserys dvynukės dar ėjo į mokyklą. Tačiau Janina nenuleido rankų ir atkakliai kabinosi į gyvenimą, viena išleido į platų pasaulį būtiniausiais dalykais aprūpintus vaikus.

Šiandien, anot Vandos, mama vis dar žydi kaip rožė. Turbūt ne veltui ji visą gyvenimą labai mylėjo gėles, ir šiandien pagal išgales stengiasi jomis rūpintis. Gėlės buvo tik vienas iš daugelio daugiavaikės motinos pomėgių: Janina mėgo megzti, dainuoti, daugeliui kaime ji žinoma ir kaip buvusi giedotoja.

Džiaugiasi įvertinta

Daugiavaikė mama J.Domeikienė „Šilutės naujienoms“ atviravo, kad lankydamasi Prezidentūroje „aplinką stebėjo išpūtusi akis“ ir labai džiaugiasi, jog teko gyvai susitikti su Prezidente bei pajausti jos rankos paspaudimą.

Pasak Janinos, ji ir anksčiau yra sulaukusi dėmesio iš vietos valdžios, gavo medalį kaip daugiavaikė mama.

„Atsimenu, kai dar dirbdama tarybiniame ūkyje gavau iškvietimą skubiai eiti pas direktorių. Pradžioje išsigandau, galvojau, ką būsiu prisidirbusi, kad jis mane kviečiasi. Tačiau nuėjusi buvau  pradžiuginta medaliu už pagimdytus ir tuomet auginamus jau penkis vaikus“, – prisiminimais dalinosi Janina.

Atsisveikindama moteris neslėpė, kad paskutinėmis dienomis į namus plūstelėjo didžiulė įvykių banga. Senolė su nekantrumu jau laukė artėjančio sekmadienio, tikrosios Motinos dienos, kai į namus sugužės Lietuvoje gyvenantys ar viešintys artimieji: aplink vėl pakvips gardžiais pyragais, šurmuliuos ir krykštaus vaikai, o visų tų įvykių sūkuryje labiausiai džiaugsis pasiaukojanti ir gyvybes dovanojusi motinos širdis.