Devynių vaikų mamai – Prezidentės medalis

prezidente motinai visi DSCN0001-1Gyvenime būna dienų, kokių net nesusapnuojame. Būtent tokia išskirtinė, įsimintina ir pažėrusi malonių išgyvenimų diena gegužės 5-ąją išaušo Švėkšnos seniūnijos Gedminaičių kaime gyvenančiai 82-ejų Stefanijai Starkienei. Ją, devynių vaikų mamą, Motinos dienos proga pagerbė Jos Ekscelencija Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apdovanodama ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Kadangi balandžio 29-ąją į iškilmingą daugiavaikių mamų apdovanojimo ceremoniją, kuri vyko Prezidentūroje, garbingo amžiaus švėkšniškė S.Starkienė negalėjo nuvykti, Valstybės apdovanojimas ir medalis buvo atvežti į Šilutę. Juos įteikė Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Prezidentūros Kanceliarijos personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė.

Svečiai iš sostinės palinkėjo S.Starkienei sveikatos, artimųjų šilumos ir sulaukti šimto metų, tuo pačiu jie pasveikino ir gausią šeimyną, kuri tąkart atlydėjo mylimą mamą į apdovanojimo popietę.

Dorais šalies piliečiais užauginti ponios Stefanijos vaikai, pulkas anūkų ir proanūkių pagerbtai ir įvertintai mamai šiandien yra didžiausi šviesuliai ir praėjusių metų turtas.

Po iškilmingos akimirkos, kai S.Starkienė pasipuošė Prezidentės skirtu medaliu bei rankose spaudė iš Prezidentūros atvežtą apdovanojimą, „skolingas“ neliko rajono meras Vytautas Laurinaitis. Jis, presidente motinai starkienei seputis sveikina DSCN9989džiaugdamasis, kad Prezidentė D.Grybauskaitė vis atranda Šilutės rajone garbingų mamų, vertų Valstybės apdovanojimų, įteikė S.Starkienei puokštę gėlių. V.Laurinaitis sakė, kad šaunioji mama yra verta Prezidentės apdovanojimo, nes didžiąją gyvenimo dalį paskyrė vaikams.   „Norint užauginti vaiką, reikia atiduoti daug meilės, energijos, ir laiko. O jūs užauginote net devynis vaikus, kurie visi yra dori, gerai išauklėti ir kuria Lietuvą“, – sakė meras.   Išskirtinę dovaną savo seniūnijos gyventojai atvežė ir Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. Beje, jis, kaip vėliau „Šilutės naujienoms“ sakė pati S.Starkienė, ir buvo iniciatorius, pasiūlęs ją apdovanoti Motinos dienos proga.

S.Starkienę seniūnas pavadino mamų mama, kuri jam nuo seno atmintyje yra išlikusi kaip itin šilta, paprasta kaimo moteris.

„Esate moteris su didele širdimi, nes užauginti tokį būrį vaikų, ypač anais laikais, buvo tikras žygdarbis“, – sakė A.Šeputis. Jis, išskleisdamas baltą skarelę su Švėkšnos seniūnijos simboliu, ja apjuosė S.Starkienę. Ši skarelė, anot seniūno, yra garbės ženklas.

Mylimą mamą, močiutę, promočiutę į iškilmingą ceremoniją Savivaldybėje atlydėjo šventiškai nusiteikęs pulkas artimųjų. Tarp šeimos narių buvo ir mažiausios giminės atžalos – vos keturių mėnesių proanūkė Saulė ir dviejų mėnesių Kamilė.   „Šilutės naujienoms“ S.Starkienės dukra Danutė Oželienė sakė, kad mama, gimusi ir augusi Plungėje, į Švėkšnos seniūniją atvyko būdama labai jauna, kai ieškojo uždarbio pas ūkininkus. Čia ji sutiko ir būsimą vyrą Vytautą Starkų, su kuriuo sukūrė darnią šeimą ir apsigyveno Gedminaičiuose. Šiame kaime, kur ir dabar Prezidentės apdovanota mama gyvena, gimė ir šešios dukros bei trys sūnūs.

Šių dienų S.Starkienės džiaugsmas ne tik dorai išauklėti ir sėkmingai gyvenimus kuriantys vaikai, bet ir kas kartą į sodybą užsukantys 15 anūkų bei 20 proanūkių.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.