Didės baudos už neteisėtą automobilių statymą neįgaliesiems skirtose vietose

Seimas Administracinių nusižengimų kodekse atskirai išskyrė ir padidino baudas už neteisėtą automobilių statymą ar sustojimą neįgalių asmenų automobiliams skirtose vietose.

Žmonių su negalia teisės dažnai yra pažeidžiamos būtent aplinkos prieinamumo srityje, parkavimas yra vienas iš dažniausių pažeidimų. Nors už jį jau yra skiriamos baudos, tačiau praktikoje pastebima, kad, tarkime, už parkavimą rezervuotoje vietoje išrašomos didesnės baudos, tuo metu už parkavimą neįgaliųjų vietose dažnai net nebaudžiama. Nutinka, kad net patys neįgalieji gauna susimokėti baudas, kol jų vietos yra realiai užimtos.

Pabrėžiama, kad žmonėms su negalia nėra paprasta pastatyti automobilį bet kur dėl to, kad reikia plačiai atverti duris vėžimėliui ar kitai įrangai pastatyti, tam gali trukdyti šalia kitų automobilių parkavimo vietų esantys borteliai, kiti įrenginiai.

Priimtais pakeitimais nustatyta, kad sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, neturint teisės sustoti ir stovėti tokiose vietose, užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų.

Už pataisas balsavo 98, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė du Seimo nariai.