Didinamas Lietuvos pašto darbuotojų atlyginimų fondas

DarbuotojaiValstybės valdoma akcinė bendrovė Lietuvos paštas nuo spalio mėnesio didina atlyginimus paštų ir finansinių paslaugų „PayPost“ skyrių darbuotojams. Darbo užmokesčio fondas per metus padidės daugiau nei 850 tūkst. eurų.

„Gerėjantys Lietuvos pašto veiklos ir finansiniai rezultatai yra profesionalios darbuotojų komandos nuopelnas. Darbuotojas, kuris jaučiasi socialiai saugus, yra patenkintas darbo sąlygomis ir jaučia pasitenkinimą savo darbu bei profesine veikla, kuria pridėtinę vertę įmonei.

Kartu su bendrovėje veikiančiomis profesinėmis sąjungomis esame sudarę kolektyvinę sutartį, kuria numatyta, kad siekiant gerinti darbo sąlygas ir skatinti darbuotojų motyvaciją kas dvejus metus bus peržiūrimi darbuotojų atlyginimai, o esant palankioms finansinėms galimybėms – didinami.

Pernai 1,5 mln. eurų buvo padidintas atlyginimų fondas mažiausiai Lietuvos pašte apmokamų specialybių darbuotojams, o šįmet papildomai dar 850 tūkst. eurų bus didinamas miestų paštų darbuotojų atlyginimų fondas“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Skaičiuojama, kad atlyginimai didės daugiau kaip 1,5 tūkst. Lietuvos pašto darbuotojų –laiškininkams, paštų viršininkams ir klientų aptarnavimo specialistams, finansinių paslaugų „PayPost“ skyrių pardavimo vadybininkams.

„Savo darbuotojams norime užtikrinti konkurencingą atlyginimą, todėl atsižvelgus į darbo rinkos pokyčius miestuose šįsyk darbo užmokestis išskirtinai yra didinamas miestų paštų darbuotojams. Labai svarbu, kad bendrovė ir toliau vykdytų keliamus tikslus, tuomet, esant geriems finansiniams rezultatams ir akcininko pritarimui, kitų metų pirmame pusmetyje galėtume peržiūrėti ir kitų pareigybių darbuotojų atlyginimus“, – pažymėjo L. Minderienė.

Profesinių sąjungų atstovai džiaugėsi, kad bendrovėje puoselėjama socialinė partnerystė užtikrina darbuotojų interesus. „Tik darbuotojų vertinimas ir įsiklausymas į jų balsą yra efektyvaus ir sėkmingo įmonės darbo garantas. Džiaugiamės, kad gerų finansinių rezultatų pasiekęs Lietuvos paštas darbo vaisiais dalijasi su savo darbuotojais; tai įrodo antrus metus iš eilės didinami atlyginimai ir tikimės ateityje nuolatinio atlyginimų ir pelno didėjimo“, – pažymėjo Lietuvos ryšių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Regina Dvaržeckytė.

„Neabejojame, kad nuo liepos 1-osios ūgtelėjusi minimali mėnesinė alga (MMA) ir papildomai didinamas darbo užmokesčio fondas užtikrins mūsų darbuotojų pajamų padidėjimą“, – tvirtino Lietuvos pašto darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Svajūnas Andriulis.

Iš viso per dvejus metus Lietuvos pašto darbuotojų atlyginimų fondas papildomai išaugo per 2,5 mln. eurų.