„Didingojo amžiaus“ gerbėja pati sulaukė didingo amžiaus

usenu 90meteSkaityti knygas, spręsti sudoku ir džiaugtis augančiais provaikaičiais – pats geriausias eliksyras, kuris kiekvieną dieną suteikia naujų jėgų. Taip „Šilutės naujienoms“ prisipažino vasario 2-ąją devyniasdešimtmetį pasitikusi Petronėlė Lapinskaitė.

Jos kasdienybę praskaidrina ne tik per televiziją rodoma istorinė drama „Didingasis amžius“, kurią senolė stebi su pasimėgavimu, bet ir paprastas šiltas bendravimas su artimaisiais.

Jubiliatę jau supa ne tik trys vaikai, šeši anūkai, bet ir septyni proanūkiai.    

Įgimta aistra skaityti

Garbingo amžiaus sulaukusi jubiliatė jau beveik trisdešimtmetį gyvena Usėnuose, jaukiuose dukters Audronės namuose. Petronėlė yra gerai pažįstama ir Usėnų bibliotekos darbuotojams, nes čia, į biblioteką, ji dažnai užsuka pasiimti naujų knygų.
Petronėlė gimė keturių vaikų šeimoje Marijampolės rajone. Sesutė mirė dar būdama maža, tad Petronėlė užaugo su dviem broliais.

Mokslo teragavo 4 metus, ir išmokusi skaityti aistros knygoms neatsisakė per visą gyvenimą. Devyniasdešimtmetė prisimena, kad pokario metu ne taip paprasta buvo gauti knygų. Senolė atviravo, kad ir jos tėvelis buvo didelis literatūros mėgėjas, daug skaitė, nors rašyti pats nemokėjo.

Paklausta, kokias knygas labiausiai mėgsta, Petronėlė prisipažino, kad ją ligi šiol labiausiai žavi lietuvių literatūros klasikai: Juozas Baltušis ir jo romanas „Parduotos vasaros“,  Žemaitė ir jos realistiniai apsakymai.

„Matyt, todėl, kad tokiuose kūriniuose aprašytas žmonių vargas. O jo buvo daug ir mano vaikystėje, ir jaunystėje“, – pasakojo jubiliatė.

Viena užaugino tris vaikus

Suaugusi ir išėjusi į platųjį pasaulį Petronėlė susilaukė dviejų sūnų ir dukters. Taip atsitiko, kad juos visus moteris užaugino viena, be vyro paramos.

Kasdien Petronėlė kėlėsi vos auštant ir iki vėlumos darbavosi ūkyje, daugelį metų buvo melžėja. O grįžusi į namus rūpinosi ne tik vaikais, bet reikėjo dar apeiti ir gyvulius, kurie buvo bene svarbiausias šeimos pragyvenimo šaltinis.

Prisimindama jaunystę, Petronėlė sako, kad tuomet neatrodė, jog gyvenimas sunkus, o likimas – kartokas. Nebuvo kada aimanuoti ar skųstis, reikėjo stumtis į priekį, rūpintis, kad vaikai būtų aprengti, sotūs ir išleisti į mokslus. Šiandien jie yra dori, tvarkingi žmonės, o tai – didžiulis atpildas mamai už visą buvusį vargą.

Dar viena aistra – kryžiažodžiai ir sudoku

Dukra Audronė neslėpė susižavėjimo, kad jos mama šiandien daug laiko praleidžia ne tik skaitydama ar žiūrėdama televizijos laidas, įvairius filmus, bet ir spręsdama kryžiažodžius. Labiausiai senolė mėgsta sudoku, kuriuos ne bet kuris sugeba iki galo išspręsti.

„Kai vaikai nuvažiuoja į parduotuvę, būtinai parveža kryžiažodžių knygutę. Juos ir sprendžiu“, – sakė senolė.
Vasario 7-ąją, šeštadienį, devyniasdešimtmetę Petronėlę aplankė visi artimiausieji, į gražų būrį susirinko visa giminė. Dukra Audronė išdavė mamai ruošiamą ypatingą staigmeną – iš daugelio nuotraukų anūkė kuria močiutės gyvenimo filmą.

Prie šventinio stalo ir vaišių, džiaugdamiesi savo žvitria ir žavia močiute Petronėle, visi dar kartą pasigrožėjo gražiausiomis jos gyvenimo akimirkomis, be kurių nebūtų ir tokios šiltos dabarties.