Didžėjus Carl G svajoja muzikai pašvęsti visą gyvenimą

karolis 2Elektroninės muzikos kūrėjas šilutiškis Karolis GEČAS, interneto pasaulyje žinomas kaip Carl G, sėkmingai lipa DJ karjeros laiptais.

Abiturientas dėkingas savo tėvams, kad šie laiku paspaudė jį „po padu“ ir taip neleido nuklysti šunkeliais – tuomet Karoliui neliko nieko kita, kaip ieškoti savo širdžiai mielos veiklos.

Atrastas pomėgis užvaldė ne tik jį patį, bet sudomino ir tūkstančius klausytojų – į internetą įkeltus Carl G muzikos įrašus perklausė daugiau nei 39 000 žmonių.

Kuria, kol saulė pateka

Socialiniame tinkle „Facebook“ Karolis turi 2 269 gerbėjus, kurie kasdien peržvelgia jo veiklą, klauso įkeltų įrašų, bendrauja. Pradedančiam savamoksliui DJ iš Šilutės tai – nemažas populiarumas.

Gerbėjus vaikinas džiugina savaitgaliais į savo muzikos ritmus įtraukiantis „Deims“ ir „Prūsijos“ kavinių lankytojus. Kalėdiniai, Valentino dienos renginiai taip pat neapsieina be Karolio muzikos, o ką jau kalbėti apie draugų gimtadienius – jaunajam DJ visuose tenka dalyvauti.

Muzika Karolį sudomino ne taip seniai – prieš porą metų. Tuomet įsilieti į muzikos kūrimo kelią paskatino taip pat kuriantis draugas iš Juknaičių. Tad Karolis, parsisiuntęs kūrimui reikalingą programinę įrangą, po truputį pradėjo gilintis į šį procesą. Sako, kad tuo metu tai buvęs tiesiog žaidimas ir susipažinimas su programomis.

Supratęs, kad kurti muzikai reikalingas ir instrumentas, jau antrus metus mokosi groti elektriniu pianinu. Taip susidraugavęs su garsais, 2012-uosius metus jis vadina sparčiausiais savo tobulėjimo metais.

Beje, tėvai jau anksčiau mėgino įkalbėti sūnų lankyti muzikos mokyklą. Tačiau Karolis sako, kad tuomet jis buvo labai užsispyręs, kaip ir dauguma mažų vaikų nežinojo, ko nori iš gyvenimo, tad šios mokyklos taip ir nepradėjo lankyti. Dabar dėl to gailisi, nes norėtų pažinti natas, teoriją.

Visus akordus vaikinas kuria spaudinėdamas elektrinio pianino sintezatoriaus klavišus, ieškodamas, kas tinka jo ausims.
Karolis įžvelgia ir tokios kūrybos gerąsias puses – pasvarsto, kad natų nepažinimas gali atvesti prie originalumo, nes jis nėra išmokytas kurti pagal klasikinį metodą ar kitokį stilių.

Atiduodamas visą savo laisvą laiką kūrybai, vasarą, kuomet atsiranda laiko daugiau, jis groja, kol saulė pateka. Žiemą, jei pavyksta, ir 5-8 valandas praleidžia prie savo aparatūros, nes tai, pasak vaikino, yra malonumas ir nesibaigiantis tobulėjimas.

Vairuotojo pažymėjimą iškeitė į aparatūrą

Svarstydamas, ką pasirinkti – vairuotojo pažymėjimą ar aparatūrą, Karolis nedvejojo, ir jo kambary tuoj atsirado nauja įranga. Jis prisipažįsta, kad jei dėl muzikos prireiktų imti paskolą, neabejodamas tam ryžtųsi, jei trokštamas daiktas padėtų tobulėti ir siekti tikslo.

„Stovėti vietoje – tai tas pats, kaip ir eiti atgal“, – samprotauja Karolis.

Šypsodamasis vaikinas pridūria, kad aparatūros, daiktų, reikalingų muzikai, trūks visą laiką – jų norisi vis geresnių. Dabar jis įrangai išleido 3 500 Lt ir pasidžiaugė, kad nereikėjo pačiam pirkti elektrinio pianino – jį padovanojo dėdė.

Šis dėdė, kaip ir dauguma Karolio giminių, taip pat gyvena su muzika – moka groti net penkiais instrumentais. Tad muzikos pojūtis, turbūt, keliauja iš kartos į kartą.

Bet Karolio brolis, muzikos mokykloje įvaldęs trimitą, deja, šioje sferoje savęs neatrado, ir baigęs mokslus muzikos instrumentą paliko dulkėti namuose.

Paklaustas, ar kaimynams netrukdo jo nuolatinis grojimas, vaikinas sakė, kad su tėvais gyvena name, todėl skųstis nėra kam – tik namiškiams. O šeima neprieštaraja, nes vaikinas savo muzikos kambarį įsirengė nuošaliausiame namo kampe. Savo kambary jis užsidaro už dvejų durų ir niekam netrukdydamas pasineria į muzikos kūrybos pasaulį.

„Tik grodamas pajauti garsų, susiliejančių ir virstančių muzika, harmoniją“, – kūrybos įspūdžiais dalinasi jaunasis DJ.

Pomėgis gali virsti darbu

Dalindamasis savo ateities planais, Karolis sako, kad jį domina muzikos technologijų studijos. Bet kol kas nežino, ar apsispręs likti Lietuvoje ir mokytis Kauno technologijos universitete. Vaikinas labiau svajoja apie studijas užsienyje, nes tiki ten rasiantis daugiau galimybių.

Karolio tėvai iš pradžių buvo prieš šią idėją – jie norėjo, kad muzika sūnui liktų tik kaip pomėgis „prie rimtos profesijos“, tačiau pamatę Karolio ryžtą siekti svajonės, nusileido.

Vaikinas svajoja apie prodiuserio darbą, muzikos aranžuočių kūrimą. O dabar, mokydamasis Vydūno gimnazijos 12-oje klasėje, ruošiasi egzaminams, kurie ir nulems būsimąjį jaunojo DJ bei būsimojo prodiuserio kelią.