„Didžiajame šeimos gynimo marše“ – ir šilutiškiai

Šeštadienio rytą į sostinėje vykusį prieštaringai vertinamą ir jau bene mėnuo visuomenėje aistras kėlusį „Didįjį šeimos gynimo maršą“ išvyko ir būrys šilutiškių.

Išvykstantieji turėjo tautinės atributikos, automobilius buvo papuošę vėliavėlėmis ir renginio lipdukais.

Nors iš anksto buvo skelbiama, kad iš Šilutės pajudės apie 300 ar net 400 automobilių, jų buvo gerokai mažiau – vos apie pusšimtį. Teigiama, kad vėliau prie šilutiškių prisijungė grupės iš Saugų ir Švėkšnos.

Laikėsi karantino reikalavimų

Klaipėdos gatvėje, sutartoje vietoje keliauninkai būriavosi nuo 7 valandos ryto. Buvo čia jaunimo, ir vyresnio amžiaus šilutiškių, o viena šeima išvyko su sūneliu. Tiesa, ne visi susirinkusieji rengėsi kelionėn, nemažai buvo tik išlydinčiųjų. Atvyko čia ir policijos ekipažas, tačiau pareigūnai sakė kartu nevyksią, tik išlydėsią.

Nors niekas iš išvykstančiųjų apsauginių veido kaukių nedėvėjo, pareigūnai dėl to protokolų nerašė ir netyčia arčiau suėjusiųjų neskirstė.

Beveik visi automobiliai buvo papuošti tautine ir specialia renginio atributika, vėliavomis ir lipdukais.
Vienas iš organizatorių, Miroslovas Dakševič susirinkusiuosius nuolat ragino nesibūriuoti, laikytis karantino taisyklių ir nustatyto atstumo, nesivelti į jokias konfliktines situacijas. „Mes važiuojam su taika“, – apibendrino jis.

Renginio dalyviai sakė kreipęsi į Savivaldybę su prašymu skirti autobusą kelionei. Tačiau pagalbos nesulaukę net tada, kai rado rėmėją, kuris sutiko sumokėti kelionės išlaidas. „Gaila, kad susidūrėme su valdžios nenoru mums padėti“, – sakė M. Dakševič.

M. Dakševič (antras iš kairės) ragino išvykstančiuosius nesibūriuoti.

Vieni maršo dalyviai sakė prisijungti prie maršo nutarę tik pastarosiomis dienomis, nes norintys apginti tradicinę – vyro ir moters šeimą. Kiti tikino „tokiomis nuotaikomis“ gyvenantys jau visą mėnesį, nuo tada, kai buvo pradėtas žygio organizavimas.

Vėliau kai kurie jauni žmonės prisipažino, jog į Vilnių važiavo „tiesiog dėl įdomumo“ ir norėdami paįvairinti jau pabodusią niūrią kasdienybę…

Į kelią kolona išjudėjo prieš pat aštuntą.

Dalis šilutiškių šeštadienio vakare nebevažiavo namo, o tie kurie važiavo, namo grįžo apie vidurnaktį. Kelionėje neapsieita ir be problemų: grįžtant sugedo vieno dalyvio automobilis, tačiau kiti jį partempė į Šilutę.

Ragino reikšti nepasitikėjimą ministrais

Respublikinės žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Į Vilnių išviso suvažiavo iki 3000 automobilių, autobusų ir motociklų ekipažų. Visgi matyt ne visi renginio dalyviai vyko „su taika“, mat užfiksuotas ir Šeimų maršo dalyvių ir prieš juos protestuojančiųjų susirėmimas: vieni keikėsi ir šaukė, o kitus išvedė policija. Tiesa, pasak šilutiškių, pamario atstovai į jokius incidentus neįsivėlė.

„Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dalyviai piktinosi valdžia, bet vardino skirtingas priežastis, prieš ką reikia kovoti. Maršo metu pasisakantieji ragino ginti tradicinę šeimą, priešintis Stambulo konvencijos ratifikavimui, saugoti vyro ir moters kuriamą šeimą. Renginio dalyviai taip pat raginti atvykti prie Seimo, kai bus svarstomas partnerystės instituto įteisinimas. Vienu metu net ėmė skanduoti „Seimą lauk!“, skambėjo raginimai pareikšti nepasitikėjimą ministrais Evelina Dobrovolska, Arūnu Dulkiu ir Aušrine Armonaite. Perskaityti ir reikalavimai premjerei Ingridai Šimonytei bei Seimui.