Didžiajame žygyje po Baltijos šalis – EDEN pripažinimą pelnę turizmo objektai

Vienas iš lankytinų objektų - Šilutės rajone - Ventės rago švyturys. / greatbaltic.eu nuotr.Įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. Gegužę startuoja „Didysis žygis po Baltijos šalis” 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse.

Visi 30 rekomenduojamų objektų šiais metais – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai bei kandidatai, kuriuos spaudos konferencijos metu Neries regioniniame parke pristatė Lietuvos Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė, Estijos ambasadorius Lietuvoje Tiit Naber, Latvijos investicijų ir plėtros agentūros atstovė Jelena Markūne bei parko vadovė Audronė Žičkutė.

Rokiškio dvaras Lietuvoje, Anglos vėjo malūnų kalva Estijos saloje, Siguldos pilis Latvijoje – tai tik keletas „Didžiojo žygio“ traukos objektų ir EDEN lobių Baltijos šalyse, kurių unikalumą įvertino ir Europos turizmo specialistai.

„Žinome, kad Baltijos šalių gyventojai mėgsta keliauti ir jau yra išbandę ne vieną maršrutą tolimiausiuose kraštuose. Tačiau ar pakankamai pažįstame savo kraštą ir artimiausias kaimynes? Tikrai turime ką pamatyti, tikrai turime galimybių dar daug ką pažinti. Tą puikiausiai įrodo jau šeštus metus vyksiančio „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ dalyviai.

Gausus nė vieno anksčiau vykusio žygio nepraleidusių veteranų skaičius leidžia tikėtis, kad ir šiais metais dalyviai patirs daug malonių įspūdžių“, – sakė Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė, pabrėžusi, kad kelionių projekte laukiami ir užsieniečiai.

Keturi mėnesiai ir 30 lankytinų vietų Baltijos šalyse: nuo įspūdingų dvarų, piliakalnių kompleksų iki unikalių muziejų ir gamtos objektų nacionaliniuose parkuose, rezervatuose.

Šeštą kartą rengiamo turistinio projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ tikslas – populiarinti keliones po Baltijos šalis, padėti atrasti ir susipažinti su išskirtiniais turistiniais objektais visai greta namų ir kaimyninėse šalyse.

„Darosi madinga keliauti po savo kraštą ir aš tuo labai džiaugiuosi. Lankydamasi kitose šalyse, visada ieškau Lietuvos“, – teigė konferencijoje dalyvavusi žurnalistė Edita Mildažytė, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė.

Aplankę ir įsiamžinę žygio lankstinuke nurodytose lankytino objekto vietose projekto dalyviai gali tikėtis dovanų. Pagrindinio prizo laimėtojo lauks skrydis į pasirinktą šalį ir nakvynė dviems 4* viešbutyje.

Kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ 2012 tęsis iki pat rugpjūčio pabaigos. Visi jo dalyviai kviečiami registruotis interneto svetainėje www.greatbaltic.eu, artimiausiame turizmo informacijos centre pasiimti rekomenduojamų aplankyti vietovių trijose Baltijos šalyse knygelę ir leistis į žygį susiplanavus maršrutą.

Bilietus į projekto objektus bus galima įsigyti perpus pigiau nei įprastai.

Daugiausiai objektų ir lankytinų vietų aplankę dalyviai rugsėjo pradžioje bus apdovanoti.