Didžiausi su domenais susiję mitai

Vis daugiau verslo įmonių ir privačių asmenų savo veiklą perkelia į elektroninę erdvę. Šiuo tikslu nuolat registruojami nauji domenai ir kuriamos interneto svetainės. Nepaisant to, visuomenėje vis dar sklando nemažai su domenais susijusių mitų. Taigi įdomu, kurie iš jų yra didžiausi?

duomenų tikrinimas

1. Užregistruoti domeną yra sudėtinga

Pakankamai daug žmonių mano, kad užregistruoti domeną – sudėtinga. Tačiau iš tiesų šis procesas gali užtrukti vos 5 min. Išsirinkus patinkantį domeno vardą ir jį patikrinus specialiai tam skirtu įrankiu, belieka atlikti registraciją. Šis veiksmas yra visiškai automatizuotas – jums tereikia nurodyti reikalingą kontaktinę informaciją ir atlikti mokėjimą.

2. Domeno vardas reikalingas tik turintiems interneto svetainę

Domenas naudojamas įvairiems tikslams. Pavyzdžiui, turint idėją, tačiau dar nesant pasiruošus kurti interneto svetainės, jis gali būti registruojamas iš anksto tam, kad konkurentai to nepadarytų pirmi. Domeno vardas taip pat reikalingas kuriant el. paštą arba kaip interneto adresas, nukreipiantis lankytojus į alternatyvų puslapį.

3. Nusipirkus domeną, jis tampa jūsų nuosavybe

Tai, jog nusipirkote domeną, nereiškia, kad jis jums priklauso. Pasibaigus numatytam galiojimo terminui, būtina paslaugą pratęsti. Priešingu atveju domeno vardą gali įsigyti konkurentai. Atliekant registraciją, itin svarbu nurodyti savo el. paštą, kuriuo būtent ir siunčiama su domeno būsena susijusi informacija. Taip būsite tikri, kad jus laiku pasieks perspėjimai dėl galiojimo termino pabaigos, savininko keitimo pranešimai ir kita.

4. Domeno tikrinimas užima daug laiko

Domenų tikrinimas yra kur kas paprastesnis, nei daugelis galvoja. Naudojantis specialiu įrankiu, tai galima atlikti itin greitai: tereikia įvesti norimą domeno vardą į puslapyje esantį paieškos langelį ir nuspausti mygtuką „Tikrinti“. Rezultatuose pateikiama informacija apie tai, ar domenas laisvas, kokia jo kaina, taip pat ir galimi vardų variantai.

5. Galima registruoti tik vieną domeno vardo variantą

Kuriant interneto svetainę gali būti sudėtinga apsispręsti, kokį domeno plėtinį pasirinkti, pavyzdžiui, lietuvišką (.lt) ar tarptautinį (.com). Tai ypač aktualu tarptautinio verslo atstovams. Tokiais atvejais yra galimybė registruoti juos abu. Toks sprendimas užkerta kelią konkurentams užregistruoti panašų į jūsų domeną, dėl ko atsiranda rizika prarasti svetainės lankytojus ir potencialius klientus.

6. Svetainė pradeda veikti vos tik įsigijus domeną

Įsigiję domeno vardą, jūs tiesiog užregistruojate savo svetainės adresą. Tam, kad interneto svetainė pradėtų veikti, reikalingas jos talpinimas, kitaip – hostingas. Siekiant pasirūpinti sklandžiu domeno registravimu ir svetainės talpinimu, rekomenduojama pasirinkti įmonę, teikiančią abi šias paslaugas. Tai gali padėti išvengti blaškymosi ir laiko švaistymo.

Tai, jog mitai apie domenus vis dar gajūs, reiškia, kad informacijos vertinimui reikia skirti kiek daugiau laiko. Planuojate savo verslą ar kitą veiklą perkelti į elektroninę erdvę? Tuomet nedvejokite – pasirinkite patikimą partnerį ir įgyvendinkite savo projektą.