Didžiausia grėsmė keliuose – girti vairuotojai ir savo saugumu nesirūpinantys pėstieji

Partrenke dviratininkaPer 2017 metus Šilutės rajono keliuose ir gatvėse žuvo 3 žmonės, buvo gauti 1434 pranešimai dėl greičio viršijimo (2016 metais buvo 1044 tokie pranešimai), 1090 pernykščių greičio mėgėjų pelnė baudas.

Pernai rajono keliuose už vairo buvo sulaikyti 155 girti vairuotojai, 95 iš jų į alkoholio tikrintuvą įpūtė daugiau nei 1,5 promilės, t.y., buvo vidutiniškai apgirtę, o už tai jau numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Tokius skaičius vardija Šilutės rajono policijos komisariato vadovas Artūras Mikalauskas ir Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė, kartu pastebėdami, kad visi mes, Šilutės rajono gyventojai jau esame labai pilietiški ir neabejingi Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjams.

675 KET pažeidimai – ypač šiurkštūs

Iš trijų pernai rajono keliuose žuvusių žmonių 1 buvo pėstysis, gruodžio mėnesį tamsiu paros metu keliu ėjęs be atšvaito, 1 automobilio  keleivis ir 1 dviratininkas. Palyginimui, 2016-ieji metai šia prasme buvo geresni – keliuose netekome vienos gyvybės. 

Iš viso per 2017 metus Šilutės r. PK pareigūnai nustatė 2 553 KET pažeidimus. Iš jų 675 (arba 26,43 proc.) buvo vadinamieji prioritetiniai pažeidimai. Tai ypač šiurkštūs KET pažeidimai, tokie kaip girti arba teisės vairuoti neturintys už vairo, saugos diržų nesegintys vairuotojai. Prioritetiniais pažeidimais laikomi ir pėsčiųjų nusižengimai taisyklėms, kai šie eina per gatvę kur sumanę arba pėsčiomis žingsniuoja keliais tamsiu paros metu be atšvaitų ir šviesą atspindinčių drabužių.  
1434 KET pažeidimus pernai užfiksavo stacionarieji greičio matuokliai.

Didžiausia grėsmė – girti vairuotojai

Žinoma, didžiausia grėsmė visų saugumui yra girti už vairo sėdę vairuotojai. Pernai net 95 vairuotojai į alkoholio tikrintuvus įpūtė daugiau nei pusantros promilės. Pareigūnai dar kartą primena, kad nuo 2017-ųjų sausio 1-osios už tokį pažeidimą jau taikoma baudžiamoji atsakomybė. Už tai gresia solidi bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 1 metų. Be to, konfiskuojamas ir automobilis, kuriuo buvo padarytas nusikaltimas. O įsiteisėjus Teismo sprendimui dar prarandama ir teisė vairuoti.

Tačiau 2017 m. į pareigūnų rankas pakliuvo ir du tokie nesusipratėliai, kurie nepajėgė sulaukti ir tą baudžiamąją atsakomybę turėjusio jiems pritaikyti Teismo sprendimo, ir vėl būdami neblaivūs sėdo už vairo…  

Šilutiškiai nėra abejingi

Per praėjusius metus pareigūnai surengė 23 policines priemones tokių KET pažeidimų užkardymui, kurių metu dažniausiai žūva arba yra sužalojami žmonės. Jų metu buvo tikrinamas vairuotojų blaivumas, stebima ar jie neviršija leistino važiavimo greičio, ar segi saugos diržus ir t.t. Buvo ir priemonių, skirtų tik pėsčiųjų elgesio keliuose kontrolei, kurių metu tiems, kurie vis dar nesugeba įsigyti atšvaitų, juos pareigūnai dalijo už ačiū.

Tokių priemonių, kurių metu stebimas pėsčiųjų elgesys gatvėse, nemažai bus ir šiemet, ir jos bus vykdomos tose vietose, kur šilutiškiai ypač dažnai elgiasi netinkamai – žengia per gatvę kur sugalvoję.

„Mūsų mieste tai ypač aktuali problema. Gaila, kad žmonės vis dar neįvertina atšvaitų ir šviesą atspindinčių drabužių naudos, kad nesuvokia, jog jų nesegėdami jie tamsoje yra visai nematomi“, – sako J.Nausėdienė.   

A.Mikalauskas ir J.Nausėdienė pasidžiaugia, kad Šilutės rajono gyventojai nėra tolerantiški eismo taisyklių pažeidėjams.

Pareigūnai nuolat gauna pranešimų ir telefonu, ir vaizdo registratoriais padarytų įrašų, kuriuose matomi įvairiai eismo taisykles pažeidžiantys ir avarines situacijas keliuose sukėlę automobiliai. Tad potencialūs pažeidėjai turėtų pagalvoti, jog ir juos kas nors galbūt nufilmuos…