Didžiausias Gintės malonumas – muzikuoti

muzikuoja naumiestiske GinteMeniškos prigimties Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientė Gintė Majutė labiausiai save  išreiškia muzikuodama ir dainuodama.

Būdama dar visai vaikas Gintė susižavėjo fortepijonu grojančia savo pussesere Kristina Baltutyte ir užsidegė dideliu noru mokytis muzikos. Mama užrašė į Muzikos mokyklos fortepijono klasę. Tam reikėjo skirti daug laiko – pamokos Šilutėje du kartus per savaitę, o kur dar namų darbai. Padedant mokytojai Danutei Zalcienei, prieš ketverius metus Gintė baigė muzikos mokyklą.

Baigusi fortepijono „studijas“, mergina pradėjo lankyti varinių pučiamųjų instrumentų mėgėjų pamokas pas mokytoją Edgarą Gedeikį. Tai nauja patirtis, suteikusi galimybę groti, kaip daugelis mano, vyrišku instrumentu. Pastebėjęs Gintės muzikinį išprusimą, gebėjimą skaityti bet kokį muzikinį raštą, „Pamario“ orkestro vadovas Gražvydas Raila pakvietė ją prisijungti prie kolektyvo. Čia Gintė groja ir dabar.

Muzikuodama Gintė lavėja ne tik muzikine prasme, bet įgyja įdomios patirties su kolektyvu koncertuodama įvairiuose renginiuose Lietuvoje. Pabuvojo ir Prancūzijoje vykusiame Velykų festivalyje.

Abiturientė kuria ir dainas. Kaip sako pati Gintė, ima į rankas gitarą ir čia pat gimsta muzika. Ypač kai užplūsta netikėti jausmai ar mintys. Tiesiog groja ir tuo mėgaujasi, suteikdama džiaugsmo sau ir aplinkiniams.

Gintės pasirodymai gimnazijos ar miestelio bendruomenės renginiuose visada sutinkami šiltai ir palydimi plojimais. Mergina su savo kūrybos daina „Juk aš sakiau, nemelavau“ dalyvavo Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos konkurse Klaipėdos regione ir tapo diplomante bei laimėjo kvietimą į respublikinį etapą.

Gintei nesvetima ir liaudies daina. Ji jau dešimt metų dainuoja folkloro kolektyve „Pilutė“, kuriam vadovauja Adma Baltutienė. Pasak vadovės, kolektyvas džiaugiasi, kad jaunas žmogus ne tik su džiaugsmu dainuoja liaudies dainas, bet ir jas „veda“. Tai atsakingas įpareigojimas. Gintė ir šiame kolektyve tokia pat šilta ir miela.

Savo ateitį abiturientė ketina susieti su muzika – norėtų studijuoti muzikos pedagogiką arba muzikos technologijas. O gal etnomuzikologiją?!

Gintės gyvenimo kredo – laikas apdovanoja kantriausius. Dabar svarbiausias merginos rūpestis – abitūros egzaminai. Linkime sėkmės!