Didžiulio susidomėjimo sulaukė dar viena „Muzikinė verdenė“

vverdeneŽolinių dieną vykęs dar vienas festivalio „Muzikinė verdenė“ koncertas sulaukė didžiulio būrio klasikinės muzikos gerbėjų. Džiugu, kad šio muzikinio stiliaus klausytojų Šilutėje atsiranda vis daugiau. Tai parodo ir kiekvieną kartą į festivalio koncertus atvykstantis vis didesnis klausytojų skaičius. Nenuostabu, kad ir šį šventinį vakarą Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje, kur ir vyksta festivalio koncertai, laisvų vietų liko vos kelios.

Kamerinės muzikos koncertas išraiškingu pavadinimu „Nuotaikingos melodijos iš klasikos lobyno“ nepaliko abejingo nei vieno klausytojo, nes šventinę ir pakilią atmosferą kūrė profesionalūs muzikos atlikėjai.

Dainius Puišys – choro dirigentas, dainininkas (baritonas) ir pedagogas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo dvi specialybes. Su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Lietuvos kameriniu, Kauno miesto ir LMTA studentų simfoniniais orkestrais jis atlieka stambius užsienio ir lietuvių klasikų bei šiuolaikinių kompozitorių kantatinio – oratorinio žanro kūrinius, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. D. Puišys nuo 2006 m. yra Baltijos valstybių studentų dainų ir šokių šventės „Gaudeamus“ vyriausiasis dirigentas ir Lietuvos delegacijos bei Lietuvos studentų chorų festivalio meno vadovas, buvo 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ vyriausiasis dirigentas, tarptautinių ir nacionalinių chorų, vokalinių ansamblių bei dainininkų konkursų vertinimo komisijų pirmininkas ir narys, Lietuvos nacionalinio kultūros centro chorų konsultantas – ekspertas, Lietuvos chorų ir Lietuvos muzikų sąjungų narys. Jis nuolat kviečiams vesti dirigavimo ir dainavimo meistriškumo kursus.

Joana Gedmintaitė 2002 m. baigė vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir įgijo muzikos magistro laipsnį. Nuo tų metų ji – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, debiutavo Donos Anos vaidmeniu W. A. Mozarto operoje „Don Žuanas“. 2002 m. J. Gedmintaitė tapo „Operos švyturių“ apdovanojimų Metų operos viltimi. Muzikė dažnai koncertuoja su Lietuvos valstybiniu ir Lietuvos nacionaliniu simfoniniais orkestrais, kameriniais ansambliais, atlieka soprano partijas daugelyje oratorijų, mišių, kantatų. Surengė koncertus Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Japonijoje, JAV, Prancūzijoje, Švedijoje, Šveicarijoje ir kitur, kviečiama į prestižinį Spoleto festivalį JAV. Su Lietuvos dailės muziejaus kanklių trio ji gastroliavo JAV, su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru – Švedijoje.

verdene2Styginių kvartetas „Art Vio“ susibūrė Vilniuje 2003 metais. „Art Vio“ tapo respublikinio kamerinių ansamblių konkurso Vilniuje laureatu, dalyvavo Tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse Kuhmo mieste (Suomija). Kelis metus iš eilės kvartetas tobulinosi meistriškumo kursuose Reichenau (Austrija), kuriuos vedė garsių styginių kvartetų Amadeus, Artis, Bartók, Hagen, Janáček, Smetana nariai. Kolektyvui reikšmingi 2005-ieji, kai jam suteikta garbė dalyvauti Prezidento Valdo Adamkaus vizito Ispanijoje metu surengtame reprezentaciniame koncerte Karalių rūmuose – pasirodymas buvo skirtas Karaliaus Juano Carloso bei Karalienės Sofijos garbei. Ansamblis dalyvavo Lietuvos bei užsienio tarptautiniuose kamerinės muzikos festivaliuose bei koncertavo prestižinėse salėse Lenkijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Rusijoje, Ispanijoje.

Prieš koncertą vyko meistriškumo pamoka, kurios metu net du mokytojai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius Dainius Puišys bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Joana Gedmintaitė savo pastebėjimais ir patarimais dalijosi su Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos studente Dovile Pavilionyte.
Festivalio rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija, Šilutės rajono savivaldybė, patneriai – Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, Šilutės meno mokykla ir Lietuvos valstybinė filharmonija.