Diena be batų: už basų kojų nuotrauką – batai vaikui, kuriam jų reikia. Prisijunkite!

diena-be-batuKasmet pasaulis mini dieną be batų – kaip tik šiandien, gegužės 10-ąją, ir yra toji diena. Tądien norima akcentuoti, kokį poveikį paprasčiausia pora batų gali turėti jos neturinčio vaiko kasdienybei ir gyvenimo kokybei. Gegužės 10-ąją už kiekvieną „Instagram“ pasidalintą basų kojų nuotrauką su žymėmis #dienabebatu ir #withoutshoes kompanija TOMS dovanos batų porą vaikui, kuriam jų itin reikia.

Kaip teigia akcijos iniciatoriai, milijonai vaikų visame pasaulyje auga be batų, rizikuodami užsikrėsti infekcinėmis ligomis. 4 mln. žmonių 15-oje valstybių kenčia nuo dramblialigės – ligos, kurią gali sukelti basų kojų kontaktas su vulkaninės kilmės dirvožemio dalelėmis.

Be to, besivystančių šalių vaikai dažnai sukasi uždarame skurdo rate negalėdami siekti išsilavinimo dėl kartais itin paprastai išsprendžiamų dalykų. Pavyzdžiui, paskaičiuota, jog aprangos mokyklai dalijimas vaikams besivystančiose šalyse gali padidinti mokyklos lankomumą iki 62 proc.

Dienos be batų proga avalynės gamintojas TOMS imasi socialinės iniciatyvos. Pasak užkietėjusio keliautojo ir šio avalynės prekės ženklo įkūrėjo Blake Mycoskie, šia iniciatyva neskatinama nieko įsigyti – ji skirta atkreipti visuomenės dėmesį ir paprasčiausiais veiksmais daryti gerus darbus.

TOMS kviečia prisidėti kiekvieną, o tą padaryti labai paprasta – tereikia pasidalinti basų kojų nuotrauka su kampanijos žymėmis Instagrame ir kažkuriame pasaulio kampelyje vaikas gaus naujus batus.

Šiais metais prie akcijos aktyviai jungiasi ir žymūs Lietuvos žmonės. Specialiai Dienai be batų skirtame vaizdo klipe filmavosi akordeonistas Martynas Levickis, dizainerė Agnė Kuzmickaitė, „Radistai“ Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys, atlikėjas Jurgis Didžiulis, aktorė Aistė Diržiūtė, stilistė Austėja Jablonskytė, aktorius Arnas Fedaravičius. Klipą kūrė menininkų duetas Alina Lu ir Andrey Motorichev.

„Kada paskutinį kartą basomis keliavai per savo dienas, ne tik vasarą ar pavasarį? Niekada? Seniai? O pasaulyje pilna basomis lakstančių vaikų, ir ne tik dėl šilto klimato ar minkšto grunto po kojomis, o dėl neturėjimo. Neturėjimo mums visiems savaime suprantamo dalyko – batų. Gegužės 10-a yra diena, kai tavo basų pėdų nuotraukos ir žymos #withoutshoes Instagrame dėka TOMS padovanos batukus tiems, kurie jų neturi. Tikslas, dėl kurio, net labiausiai sirgdamas iššoki iš savo šiltų batų ir daliniesi! Viskas taip paprasta, tikrai taip!,“ – mintimis dalinosi aktorė Aistė Diržiūtė?

Šaltinis: Elaima.lt