„Diena be telefono“ Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje

Naumiescio gimn_1Pernai vieną gruodžio dieną visos Žemaičių Naumiesčio gimnazijos klasės pamokų metu buvo stebimos dėl telefonų naudojimosi ir gimnazijos tvarkos taisyklių 33.7 punkto laikymosi.

Mobilusis telefonas – neatskiriama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis. Jis toks įprastas ir visiems žinomas prietaisas, kad retas susimąsto, kokią įtaką gali daryti sveikatai. Mobilusis telefonas – tai mažas kompaktinis siųstuvas ir imtuvas viename, kuris spinduliuoja elektromagnetines bangas. Kalbant telefonu elektromagnetinis srautas yra nukreipiamas tiesiai į smegenis. Stipriausias elektromagnetinis laukas yra 5 centimetrų spinduliu aplink telefono anteną, kurią turi kiekvienas mobilus telefonas, ir didžiausia dalis spinduliuojamos radiacijos sugeriama odoje, iki 1 cm gylyje. Kai telefonas yra budėjimo režime, skleidžiama radiacija yra praktiškai nepastebima.

Pastebėta, kad galima gyventi ir be telefonų. Mokiniai atrado naujų veiklų bei naujų draugų.

Paskatinamuoju ženklu paskelbtos 7a, II a, 7b, 8 ir IV klasės. Paskatinamaisiais ženklais ir dovanomis apdovanotos III ir 6 b klasės, laimėtojai – 6 a, 5 ir I a klasės.

Ateityje gimnazijoje planuojama nuolat turėti mokiniams siūlomas veiklų erdves. Be to reikėtų paminėti, kad naudotasi įvairiais stalo žaidimais, vyko šokių užsiėmimas aktų salėje, stalo teniso žaidimas ir kt.