Dienos chirurgijos paslaugos Šilutės ligoninėje vis populiaresnės

Grenoveckas Tomas_1Lietuvos gydymo įstaigose sparčiai populiarėja dienos chirurgijos paslaugos. Pacientams vis dažniau siūloma paprastesnes operacijas ir procedūras atlikti atvykimo dieną, nes, anot pačių pacientų,  tai kur kas patogiau: nereikia gultis į ligoninę, o po operacijos tą pačią dieną galima grįžti ir į namus.

Tuo tarpu gydymo įstaigos gali efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų.

Tokios dienos chirurgijos paslaugos vis populiaresnės ir Pamario krašto VšĮ Šilutės ligoninėje.

Namo išleidžia tą pačią dieną

Gydymo įstaigose pacientams teikiamos itin efektyvios gydymo paslaugos, kurias atlikus nebereikia daug laiko praleisti ligoninėje. Tai dienos chirurgijos paslaugos, kurios, anot Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo medicinai Tomo Grenovecko, yra šiuolaikiškos ir vis populiaresnės Šilutės ligoninėje. Tiesa, dienos chirurgijos paslaugos populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse.

„Įdiegus šias paslaugas sveikatos priežiūros įstaigoje sutrumpėja planinių operacijų laukiančių pacientų eilės, naudojant šiuolaikines technologijas, pavyzdžiui, laparoskopiją. Tokiu būdu patenkinami pacientų poreikiai greičiau gauti būtiną paslaugą. Be to, mažėja ligonių nedarbo dienų skaičius, gerėja sveikatos priežiūros prieinamumas, o kartu ir mažesnė hospitalinės infekcijos tikimybė“, – aiškino vyr. gydytojo pavaduotojas.

Jo teigimu, po operacijos pacientas per 24 val. išleidžiamas gydytis į namus, bet jeigu reikia, jis yra prižiūrimas ir 48 val. „Tai šiuolaikiška paslauga ir vis populiaresnė mūsų įstaigoje“, – sakė T.Grenoveckas ir pridūrė, kad tai patogu ne tik pacientams, bet ir naudinga įstaigai.

VšĮ Šilutės ligoninėje atliekamos visų grupių dienos chirurginės operacijos, kurios teikiamos Chirurgijos ir Traumatologijos skyriuose.

„Pacientas  atvyksta iš ryto į ligoninę, dieną jam yra atliekama operacija, ir kitą dieną jis jau gali eiti namo. Kartais jau ir tą pačią dieną ligonis išleidžiamas gydytis į namus“, – apie šios paslaugos patogumą yra sakęs ir chirurgas Vytautas Žvirblis.

Šilutės ligoninės Chirurgijos skyriuje atliekamos visos antro lygio skubios ir planinės operacijos: skrandžio, tulžies pūslės, išvaržų, kojų venų, hemarojaus, urologinės, ginekologinės ir kitos operacijos. Po dienos chirurgijoje atliktos operacijos, jau vakare, jei nėra chirurginių komplikacijų, pacientas išleidžiamas namo ir gali gyventi įprastinį savo gyvenimą. Anot chirurgo, tai yra viena iš priežasčių, kodėl dienos chirurgija visame pasaulyje sparčiai populiarėja.

Be to, po tokių operacijų ligoniai rečiau skundžiasi skausmais, greitesnė yra jų reabilitacija.

Draustiems pacientams operacijos nemokamos

Nuo 1995-ųjų Šilutės ligoninėje atliekamos laparoskopinės operacijos. Tai tokios operacijos, kai naudojant sudėtingą vaizdo endoskopinę aparatūrą per kelis mažus pjūvius atliekamos sudėtingos pilvo ar kitų organų operacijos.

Ortopedai – traumatologai dienos chirurgijoje atlieka šias operacijas: artroskopijas, kontraktūras, ėdos deformacijų, rekosntrukcines operacijas, riešo tunelio sindromo operacijas. 

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus, būdamas Sveikatos apsaugos ministerijos Dienos ir ambulatorinės chirurgijos nuostatų rengimo darbo grupės narys, yra įsitikinęs, jog Šilutės ligoninė, teikdama ir plėsdama dienos chirurgijos paslaugas eina teisingu keliu.

Chirurgas T.Grenoveckas primena, kad dienos chirurgijos paslaugos privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams yra atliekamos nemokamai.