Dienos su Vydūnu Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje

dienos su_vydunu_naumiestyje_2Minint Vydūno 150 – ąsias gimimo metines Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje vyko renginių ciklas „Dienos su Vydūnu“. Veiklų įvairovė kvietė gimnazijos bendruomenę artimiau pažinti  rašytoją, filosofą, muziką, žymiausią Mažosios Lietuvos kultūros veikėją Vilhelmą Storostą.

Bibliotekininkės Regina Vingienė ir Ksevera Toliušienė gimnazijoje parengė foto sienelę, atspindėjusią Vydūno veiklą. Skaitykloje visą savaitę veikė keliaujanti dokumentikos paroda „Nedylantys Vydūno pėdsakai“, informatyvi paroda domino įvairaus amžiaus mokinius bei mokytojus.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rima Vingienė, Lilija Lengvinienė, Jūratė Daugalienė vedė pamokas „Didžiojo filosofo šiuolaikiškumas“.

Mokiniai žiūrėjo filmus, skaitė ištraukas iš rašytojo kūrinių, klausėsi dainų, giesmių, diskutavo apie jo darbus.

8 – 11 klasių mokiniai išklausė pranešimą „Vydūno filosofinio kelio pradžia. Vaikystės ir jaunystės patyrimai“. Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė įtaigiai pasakojo apie jaunojo filosofo vaikystę ir gyvenimą. Pranešimas įrodė, jog žymiausias Mažosios Lietuvos kultūros veikėjas aukščiausia vertybe laikė žmoniškumą ir laisvę: „Sąmoningų ir laisvų žmonių tauta turi būti iš esmės, o ne paviršiaus dalykuose laisva“.

Vydūnas parašė 12 filosofinių kūrinių, sukūrė apie 30 įvairaus žanro draminių veikalų. Tad paskutinė renginių ciklo „Dienos su Vydūnu“ diena skirta scenai. I g klasės mokiniai skaitė ištraukas apie tėvynę iš rašytojo veikalo „Septyni šimtmečiai lietuvių ir vokiečių santykių“, Usėnų etnografinio teatro artistai bei gimnazijos skaitovų būrelio nariai parengė bendrą spektaklį „Vyrai“ (Vydūnas, Pranas Antalkis), kurį režisavo lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Daugalienė. Spektaklio idėją – tautinės savimonės ugdymą – aktoriai perteikė nuotaikingai, įtaigiai.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vilma Bartušienė dėkojo visiems dalyviams už gebėjimą šiuolaikiškai ir prasmingai paminėti iškilaus Mažosios Lietuvos kultūros veikėjo, kurio idėjos įkvėpė dar labiau domėtis savo tėvynės kultūra bei istorija, dar sąmoningiau veikti savo gimtinės naudai, jubiliejų.