Dikšų sodyboje Vilniaus dailininkai sėmėsi kūrybos idėjų

pleneras dailininkaiArūno ir Vilijos Dikšų šeimos sukurtoje kaimo sodybos oazėje, Mažių kaime, visą savaitę svečiavosi pulkelis dailininkų iš Vilniaus. Menininkai turėjo galimybę kurti bet kokiu oru tiek sodybos erdvėse, tiek patalpose.

Pleneras baigėsi surengta dailininkų darbų paroda ir aukcionu. Parodos žiūrovai buvo Dikšų šeimos bičiuliai.
Dailininkai – žemaičiai ir aukštaitis

Keliautojai, važiuodami iš Šilutės link Žemaičių Naumiesčio, šalia plento Mažių kaime pastebi didžiulę sodybą, apsodintą eglėmis, kurios aptvaruose ganosi banda avių.

Sodyboje yra ne tik erdvūs gyvenamieji pastatai patiems šeimininkams ir svečiams, bet ir – neįprasta kaime – didžiulis ūkinis pastatas, pritaikytas ne ūkininkavimui, bet laisvalaikiui: čia galima žaisti lauko tenisą, skvošą. Kieme yra ir dar viena lauko teniso aikštelė.

Natūralioje kaimo aplinkoje viešėję dailininkai čia rado įdomių mūsų krašto akcentų, į drobes perkėlė gamtos grožį, sutiktus žmones.pleneras armonas

Dailininkų grupės kordinatorius Svajūnas Armonas yra kilęs iš Vainuto, o dabar gyvena ir dirba Vilniuje. S.Armonas palaiko tamprius ryšius su gimtine, vaikystės draugais, pedagogais, už nuopelnus garsinant mūsų kraštą jis yra apdovanotas prestižine Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės” premija.

S.Armonas sakė, kad dauguma į plenerą susirinkusių dailininkų kilę iš Žemaitijos, bet yra ir vienas aukštaitis. Jų pasiekimai skirtingi – kai kurie jau pripažinti ir brandūs menininkai, kiti dar studijuoja ir ieško savo kūrybinio stiliaus. Tokios kūrybinės išvykos naudingos visiems, nes pleneruose kūryba yra atsieta nuo buities, yra laiko diskusijoms ir poilsiui.

Plenero parodoje savo kūrinius eksponavo pats S.Armonas, dailininkai Aleksandras Vozbinas, Pranas Gudaitis, Juozas Pranckevičius, Urtė Armonaitė, Onutė Stasiulevičiūtė ir Stasė Ronkutė, kuri, beje, plenere ne tik tapė, bet ir rūpinosi grupės maitinimo reikalais.

Pleneras – pirmasis blynas

Sodybos šeimininkai Arūnas ir Vilija sakė jau seniai turėję minčių pasikviesti į svečius dailininkus ir jiems sudaryti geras poilsio ir kūrybos salygas. Tačiau realizuoti sumanymą pavyko tik dabar, tad šis pleneras – pirmasis blynas.

S.Armonas patvirtino, kad „blynas” tikrai neprisvilęs, tai rodo plenere sukurtų kūrinių gausa – kelios dešimtys paveikslų. Tiek šeimininkai, tiek dailės plenero koordinatorius tikisi, kad šioje sodyboje kūrybos žmonės susitiks ne kartą.
Sodybos šeimininkams dailininkai dovanojo po vieną savo kūrinį, o parodos svečiai galėjo čia pat tartis su menininkais ir įsigyti patikusį paveikslą.

Kiek kas mokėjo už įsigytą kūrinį, niekas neskelbė. Tačiau, pasak S.Armono, derybos dėl profesionalių dailininkų kūrinio įsigijimo galėtų prasidėti nuo 500- 600 eurų pradinės kainos. Kai kurie darbai gali būti įvertinti ir brangiau, nes dailininkai turi savų argumentų. Kai kurių darbų jie visai nenori parduoti, nes kaupia savo kolekcijas, kai kuriuos dar norėtų papildyti ir užbaigti.

Parodą aplankę svečiai buvo supažindinti su kūriniais ir jų autoriais, vėliau klausėsi Šilutės dainuojamosios poezijos atlikėjų Žydrės Adomaitienės, Liudos Kašėtienės ir Ado Nausėdos koncerto.