Dingus elektrai ligoniai nenukenčia

elektros generatoriusPenktadienio rytą Šilutėje pusvalandžiui buvo dingusi elektra. „Šilutės naujienų“ skaitytojai domėjosi, kaip tokiu atveju dirba Šilutės ligoninės medikai, ypač – jei elektra dingsta ant operacinio stalo paguldžius žmogų.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus informavo, kad didelės bėdos nebūna, mat įstaiga tokiems atvejams gerai pasirengusi.

Didžioji dalis medicininės įrangos, nuo kurios veikimo tiesiogiai priklauso žmogaus gyvybė, turi papildomus energijos tiekimo šaltinius. Todėl, pavyzdžiui, plaučių ventiliavimo aparatas, turintis tokią įrangą, gali dirbti net 5 valandas.

Numatyta, kad per tą laiką į ligoninę būtų atgabentas ir prijungtas mobilusis elektros srovės generatorius, kuris šiuo metu yra laikomas Tauragėje. Jo gaminamos elektros energijos užtektų didžiajai daliai ligoninės patalpų apšviesti, operacinėms ir gyvybiškai svarbiai medicinos įrangai veikti. Bet tokiu atveju elektra nebūtų tiekiama, pavyzdžiui, pagalbinėms patalpoms.

Laimė, pasak D.Steponkaus, dar nėra buvę, kad elektra būtų dingusi ilgam laikui. Tačiau elektros dingimas net ir trumpam visada sukelia stresą medikams, tad geriau, kad tokių atvejų nebūtų.