Dingusį vyrą rado ir palaidoti padėjo visai jam svetimas žmogus

5Daugelis šilutiškių dalijosi žinia, kai policija sausio gale paskelbė, jog dingo 78-erių metų Stasys Macikas iš Saugų seniūnijos Grumblių kaimo. Senolis rastas vasario 20 dieną netoli savo namų, paskendęs kanale.

Tačiau nedaug kas žino, kad šio žmogaus pasigedo, o vėliau ir surado bei laidotuvių rūpesčiais rūpinosi jaunas vyras Marius Stulgis, dirbantis pensijų išvežiotojo darbą.
Senolis Mariui – ne giminaitis ir ne kaimynas. Tiesiog nelaimės akivaizdoje jis negalėjo likti abejingas.

„Stengiuosi žmogui padėti, o ne nugarą atsukti. Kada nors ir pačiam gal bus bėda, negali žinoti“, – sako saugiškis.

„Mariui esame labai dėkingi. Norėtųsi, kad kuo daugiau tokių gerų žmonių būtų“, – už išskirtinę paramą dėkoja Saugų seniūnė Dalia Rudienė.

Pasigedo, o vėliau ir rado

Sausio 23 dieną nuvykęs į S.Maciko namus, M.Stulgis jo nerado. Jaunas vyras pensijų išvežiotojo darbą dirba jau 4 metus, todėl senolį spėjo pažinti, žinojo, kad pensijų dienos jis visada laukdavo.

Užrakintos S.Maciko namų durys Mariui sukėlė įtarimą – pagalvojo, kad kažkas negerai, taip negali būti, todėl apie savo nerimą pranešė Saugų seniūnijai.

Kitą dieną seniūnijos darbuotojai su M.Stulgiu dar kartą nuvyko iki senolio namų. Pamatė, kad namelis užrakintas – jokių gyvybės ženklų. Marius, čia buvęs išvakarėse, matė, kad niekas nepasikeitę.

„Nusprendėme, kad reikia pranešti policijai, jog dingo žmogus“, – pasakojo D.Rudienė.

Sausio pabaigoje Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė, kad S.Macikas dingo be žinios. Pranešta, kad vyras 2016 metų gruodžio mėnesio pabaigoje, tiksli diena nežinoma, išėjo iš namų, esančių Grumblių kaime ir negrįžo. Senolis iš namų galėjo išvažiuoti dviračiu.

Policijos pareigūnai su seniūnijos darbuotojais dar kartą nuvažiavo į senolio namus. Įėję į vidų pamatė jau senokai stovinčius maisto produktų likučius ir suprato, kad S.Macikas iš namų turėjo išeiti seniai. Dar apėjo teritoriją aplink namus, tačiau nerado senolio buvimo ženklų – sniege nebuvo jokių pėdsakų.

Taip atėjo antroji po senolio dingimo pensijų nešiojimo diena – vasario 20-oji. M.Stulgis, nors ir žinodamas, kad senolis nerastas, vis tiek nuvažiavo į jo namus. Nieko neradęs, dairydamasis išvažiavo iš kiemo ir visai netoli nuo namų pamatė įtartiną didelį daiktą.

Marius išlipo iš mašinos, priėjo arčiau ir pamatė kanale paskendusį žmogų. Iš drabužių atpažino savo klientą, visų draugiškai vadintą Stasiuku…

Iškviestiems policijos pareigūnams M.Stulgis padėjo ištraukti kūną. Vėliau apsiėmė parvežti velionį iš Klaipėdos, kur buvo atlikta ekspertizė. Marius važiavo savo autobusiuku, užtruko beveik visą dieną.

Saugų seniūnijos darbuotojai atrado tolimus senolio giminaičius Vilniuje. Jiems paskambino, pranešė apie S.Maciko mirtį, tačiau giminės atsisakė laidoti. Tik pasakė dar vienos giminaitės telefono numerį, kuri gyveno Šilutėje. Tačiau ir ši moteris atsisakė laidoti nelaimėlį, pasakė, kad neturi lėšų.

78-erių metų senolio laidojimo rūpesčiais teko rūpintis Saugų seniūnijai. „Mes nė kiek neišsigandome tų rūpesčių – juk reikia žmogų pagarbiai palydėti į paskutinę kelionę“, – pasakojo D.Rudienė.

S.Maciką saugiškiai palaidojo vasario 27 dieną. Buvo sutarta su klebonu, už velionį aukotos šv. Mišios.

Pastebi kitų bėdas

„Šilutės naujienų“ pakalbintas Marius sako, kad jam niekas nepraslysta pro akis. Vežiodamas pensijas jis užeina pas žmones, mato, kaip jie gyvena, ir pastebi, jeigu kažkas yra ne taip.

„Toks mano darbas. Kai nueinu pas žmogų, visada paklausiu, kaip jis laikosi, kaip gyvena. Man tai įprasta“, – sako vyras. Jeigu pamato, kad žmonės turi bėdų, stengiasi padėti.

Jis sako, kad su S.Maciku kai kada sunkiai sekėsi bendrauti, senolis ne visada norėdavo kalbėtis. „Visokių žmonių yra ir jų nuotaikos keičiasi“, – to nesureikšmina M.Stulgis. Bet kai S.Macikas neišėjo iš trobos jo pasitikti, Marius iškart įtarė nelaimę. Todėl kelis kartus bandė surasti senolį jo sodyboje ir aplinkui.

Kai seniūnė paprašė parvežti velionį iš Klaipėdos, jis nė nepagalvojo atsisakyti. „Be abejo, reikia padėti. Juk ne piniguose esmė“, – tik tiek komentuoja M.Stulgis.

Vyras džiaugiasi, kad senoliams, kuriems išvežioja pensijas, jis yra reikalingas. Jie Mariui sako, kad kito pensijų išvežiotojo nenorėtų, nori, kad būtent jis vis užsuktų ir atneštų pinigus.

M.Stulgis turi kuo rūpintis ir be senolių – su žmona jis augina dvi dukras.