Dirbti policijoje motyvuoja noras padėti kitiems ir nuoširdi padėka

policininkas Lukas_2Spalio pradžioje minėjome Angelų sargų arba Policijos dieną. Ta proga nusprendėme pakalbinti keturis šiemet Šilutės policijos komisariate pradėjusius dirbti jaunuosius policijos pareigūnus.

Tie, su kuriais pavyko susisiekti atsakė į šiuos „Šilutės naujienų“ klausimus: Iš kur jūs esate kilęs (-usi), kokius mokslus baigėte? Kas atvedė į tarnybą policijoje? Kas motyvuoja dirbti policijoje? Ar jau spėjote pažinti Šilutės rajono kriminogeninę situaciją? Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

Mantas Mirinavičius

Esu kilęs iš Kauno. Pernai baigiau Mykolo Romerio (MRU) universiteto Teisės ir ikiteisminio proceso bakalauro studijas, o šiemet – Lietuvos policijos mokyklą. Šiuo metu studijuoju Baudžiamosios teisės ir kriminologijos magistrantūrą MRU.

Į policiją atėjau galbūt labiau iš smalsumo, kurį sužadino bakalauro studijos. Dėstomi dalykai ir dėstytojai sužavėjo mane šia profesija. Ir vienas iš pagrindinių tikslų yra noras užkirsti kelią daromiems teisės pažeidimams.
Pagrindinis darbo policijoje motyvacijos šaltinis yra pagalba žmonėms, kuriems jos reikia ir jų nuoširdi padėka.

Pažinti Šilutės kriminogeninę situaciją dar nespėjau, dar tik „apšylu kojas“ ir po truputį susipažįstu.

Beveik visą laisvą nuo tarnybos laiką skiriu mokslams. Likusį laisvalaikį stengiuosi išnaudoti produktyviai: sportuoju, būnu su šeima, draugais, žinoma, skiriu laiko poilsiui.

Lukas LipkevičiusPolicininkas Mantas

Gimiau, augau bei mokiausi Kaune, esu baigęs MRU Teisės ir ikiteisminio proceso bakalauro studijas bei Lietuvos policijos mokyklą.

Kai dauguma mokykloje galvojo, kokią profesiją pasirinkti, aš jau žinojau, kad rinksiuosi policininko – tyrėjo darbą. Nežinau iš kur toks noras, galbūt dėl to, kad patinka aiškintis žmonių problemas, kas jas sukėlė, padėti jiems. Kartu tai nėra monotoniškas darbas.

Dirbti policijoje motyvuoja galimybė realizuoti savo gebėjimus.

Šilutėje dirbu dar neilgai, tad nespėjau pažinti Šilutės kriminogeninės situacijos.

Laisvalaikiu mėgstu žaisti futbolą, sportuoti, pabūti su draugais, skaityti saviugdos knygas ar tiesiog atsigulti ir ramiai pasižiūrėti patinkantį filmą. Stengiuosi laisvalaikį praleisti prasmingai, kad nuveiktą veiklą būtų galima vėliau atsiminti ar įgytą naują informaciją pritaikyti darbe ar asmeniniame gyvenime.

Justė Palubeckaitė

Baigiau MRU Viešojo saugumo akademiją. Dar nespėjau susipažinti su kriminogenine situacija Šilutės mieste. Atėjau dirbti į policiją, nes tai buvo vaikystės svajonė. Motyvuoja dirbti noras padėti kitiems.