Dirvoje rastos net 92 minos

Prasidėjus pavasario darbymečiui žemėje randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų, likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų. Šie užtaisai nuo ilgo buvimo žemėje surūdijo, jų saugikliai tapo nesaugūs, todėl neatsargus elgesys su jais gali baigtis tragedija.

Žemėje rastos net 92 Antrojo pasaulinio karo minos, kurios tikrai kėlė pavojų žemę dirbantiems žmonėms.

Kovo 21 d. rytą, apie 8 val., Tauragės AVPK pranešta apie Pagėgių sav., Lumpėnų k. rastus sprogmenis. 8.40 val. įvykio vietoje įvestas planas „Skydas“, iškviesti išminuotojai. Dirbamoje žemėje aptiktos net 92 Antrojo pasaulinio karo minos, kurios kėlė pavojų ne tik jas aptikusiam žmogui, bet ir aplinkiniams. Minos sunaikintos Kairių poligone.

Primename, kad radus įtartiną daiktą ar sprogmenį, jo negalima liesti, perkelti į kitą vietą, nes tai kelia didelį pavojų.

Radus į sprogmenį panašų daiktą, reikia nedelsiant paskambinti telefonu 112. Kol atvyks pareigūnai, pasitraukti nuo radinio į saugią vietą ir pasistengti, kad į pavojingą teritoriją nepatektų kiti asmenys. Būtina sulaukti pareigūnų ir tiksliai jiems nurodyti įtartino daikto vietą, apibūdinti jį.
Būkite atsargūs vykdydami žemės ūkio ir kasimo darbus.