Dirvų gatvėje – iki juosmens į smegduobę

duobes dirvu g„Šilutės naujienos“ gegužės 24 dieną jau rašė apie Šilutės Dirvų gatvėje žiojėjančias fekalijų ir kitas neaiškios paskirties duobes, kurios tykojo savo aukų.

Visus metus miesto valdžios vyrai nereagavo į gyventojų skundus, bet problema pasidomėjus žurnalistams, gegužės pabaigoje sujudo ir tris duobes uždengė. Deja, dar viena duobė sulaukė aukos. Į ją įsmuko senolis.

Tris duobes uždengė, trečioji liko

Gegužę „Šilutės naujienos“ gavo Dirvų gatvės gyventojų prašymą padėti pajudinti metus vilkinamą problemą – pernai vasarą jie raštu kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių Raimundą Ambrozaitį, prašydami paaiškinti, kas vis dėlto turi uždengti kanalizacijos ir kitas atviras duobes, esančias ant tako, prie Dirvų gatvės gyventojų namų. Viskas gerai, kanalizacijos šulinių priežiūrą vykdo patys jų savininkai, – maždaug taip tuomet atsakė jiems R.Ambrozaitis.

Kai šiuo klausimu į direktorių kreipėsi „Šilutės naujienos“, jis nedelsdamas  davė nurodymą Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui uždengti gatvėje žiojėjančias duobes ir dėkojo „neabejingiems žurnalistams, kurių dėka, galbūt išvengėme rimtos nelaimės“.

„Viskas bus sutvarkyta“, – maždaug taip prieš mėnesį ir „Šilutės naujienas“ patikino savivaldybės administracijos vadovas R.Ambrozaitis. Trys duobės buvo uždengtos masyviais betoniniais dangčiais, bet dar viena, pasirodo, liko.

Įkritęs susižeidė koją

Vieną ankstų penktadienio rytą į tame pačiame lauko kelyje žiojėjančią duobę viena koja prasmego ir skaudžiai parvirto garbaus amžiaus senolis. Sako, kad lūžio nepatyrė, bet koja nubrozdinta kaip reikiant.duobes dirvu g dailylente

Senolis apie savo nelaimę prasitarė čia pat gyvenančiai kaimynei, šioji vėl surinko R.Ambrozaičio telefono numerį. Sako, išgirdusi padėką „už neabejingumą“ ir vėl – pažadą, jog viskas bus greitai sutvarkyta.

Tai buvo penktadienio rytą. O antradienio pavakarę į Dirvų gatvę gyventojų pakviestos „Šilutės naujienos“ įsitikino, kad niekas nieko tvarkyti nepradėjo. Išskyrus tą pačią neabejingą kaimynę, kuri bent jau baltą plastiko dailylentę duobėn įkišo. „Dėl vis pikto, kad iš tolo matytųsi, kad naujų aukų nebūtų“, – sako.

Ta dailylente ir išmatavome, kad duobės gylis – gerokai daugiau nei metras.

Tvarkyti ėmėsi seniūnas

Kas beliko – vėl beldėmės į seniūno Raimondo Steponkaus duris. Dėl kokių priežasčių atsivėrė dar viena duobė, miesto šeimininkas nežinojo. Jis patikino, kad jei tai savaime atsivėrusi smegduobė, ją užpils seniūnija, o jei tai susiję su netinkamai ekploatuojama parduotuvių kanalizacija, tvarkyti duobes teks verslininkams.

Seniūnas išsiaiškino, kad kai kurie Tilžės ir Dirvų gatvių sandūroje parduotuves turintys verslininkai iki šiol yra neprisijungę prie miesto magistralinių kanalizacijos tinklų. Todėl vis dar, it kokiame akmens amžiuje gyventų, ir naudoja nuotekų išgriebimo duobes.

R.Steponkus sakė tą pačią dieną imsis reikalą spręsti iš esmės: išskubėjo Dirvų gatvėn su aplinkosaugininkų atstovais. Anot jo, verslininkai, kurių pavardės jau nustatytos, bus priversti artimiausiu metu prisijungti prie bendros nuotekų sistemos.