Diskusija apie kadetų mokyklą Rusnėje tęsiasi

kadetaiŠilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Administracijos direktorius Sigitas Šeputis praėjusį ketvirtadienį Vilniuje susitiko su Seimo pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu ir kartu aplankė švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį.

Su juo dar kartą aptarė galimybes Rusnėje steigti Jūrų kadetų mokyklą. Balandžio mėnesį, ministro vizito Šilutėje metu, šiuo klausimu jau buvo diskutuota – svarstyta, kad nauja mokykla galėtų veikti Rusnės specialiosios mokyklos patalpose. Šilutės rajono savivaldybė turėtų atlikti kai kuriuos parengiamuosius darbus.

Ministras pažadėjo apsilankyti Šilutės rajone tiek dėl Kadetų mokyklos steigimo, tiek dėl kitų švietimo problemų.

V.Laurinaitis, „Šilutės naujienoms“ komentuodamas susitikimo rezultatus, sakė, kad Savivaldybė nori pasinaudoti proga steigti Kadetų mokyklą Rusnėje. Tik reikia atrasti tinkamiausią vietą, kur ji galėtų būti įkurta. Yra svarstymų, kad ji galėtų būti įkurta sprecialiosios internatinės mokyklos bazėje, tačiau reikėtų iškelti specialiųjų poreikų vaikų mokyklą. Idėjos, kad abi mokyklos galėtų būti viename kieme jau atsisakyta.

Kadetų mokykloje būtų ugdoma apie 80 vaikų, jiems aptarnauti būtų sukurta apie 40 darbo vietų. Mokykla būtų išlaikoma Švietimo ir mokslo bei Vidaus reikalų ministerijos lėšomis.